Wyjazd do Katowic

Kilka dni po spotkaniu z Hutnikiem Kraków “Czarne Wilki” zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Początek meczu o 18:00.

Historia spotkań pomiędzy Bytovią a GKS-em jest już dość długa. Zapewne najbardziej w pamięci wszystkich jest mecz sprzed dwóch lat, gdy czarno-biało-czerwoni w dramatycznych okolicznościach opuścili szeregi I-ligowców. Wówczas mimo zwycięstwa wyrwanego w ostatnich sekundach meczu po trafieniu bramkarza Andrzeja Witana, Bytovia spadła z ligi pociągając za sobą właśnie “GieKSę”.

Jednak tamto spotkanie to już historia i dziś oba zespoły są już w zupełnie innych miejscach. Katowiczanie plasują się obecnie na 3. miejscu w ligowej tabeli. Ostatnio przeżywają jednak gorsze chwile. W siedmiu kolejkach zdobyli zaledwie 5 punktów przez co utracili pozycję wicelidera rozgrywek, na rzecz Chojniczanki.

“GieKSa” to jednak wciąż silna ekipa posiadająca w swoich szeregach kilku doświadczonych zawodników. Najlepszym strzelcem w ekipie z Katowic jest Marcin Urynowicz, który do tej pory zdobył 14 goli. O 4 trafienia mniej ma natomiast Filip Kozłowski.

Tymczasem Bytovia ostatnio dwukrotnie dzieliła się punktami. Przed tygodniem zremisowała 1:1 z Sokołem Ostróda, w środę z kolei takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie z Hutnikiem Kraków. Miejmy nadzieję, że dwa ostatnie mecze to dobry prognostyk przed końcówką sezonu, w której “Czarne Wilki” podażą się z dobrej strony i pozostaną w gronie II-ligowców. Jutro trzymajmy mocno kciuki, że podopieczni Kamila Sochy wrócą do Bytowa z kompletem punktów.

Mecz z GKS-em będziecie mogli obejrzeć w aplikacji mobilnej eWinner oraz na platformie Sportize.

Katowice, godz. 18:00, sobota, GKS Katowice – MKS Bytovia Bytów