GKS Katowice – Bytovia 4:1

Niestety przegrywamy na wyjeździe z GKS-em Katowice 1:4. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Oskar Krzyżak.

W niedzielne późne popołudnie przy ul. Bukowej w Katowicach “Czarne Wilki” rozpoczęły rywalizację z miejscowym GKS-em. Pierwsze minuty meczu należały do “GieKSy”. Gospodarze jednak nie potrafili udokumentować swojej przewagi, bo skuteczni w defensywie byli podopieczni Kamila Sochy. Bytovia również szukała swoich okazji, ale naszym zawodnikom brakowało zimnej krwi pod polem karnym rywala.

W 38 minucie po zagraniu piłki przed pole karne bardzo ładnym uderzeniem popisał się Bartosz Jaroszek, który nie pozostawił najmniejszych szans Maciejowi Czyżniewskiemu na skuteczną interwencję. GKS wyszedł na prowadzenie. Przed przerwą “Czarnym Wilkom” nie udało się zmienić rezultatu i do szatni zawodnicy z Bytowa schodzili z jednobramkową stratą do przeciwnika.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy. Najpierw fantastyczną interwencją popisał się Maciej Czyżniewski, który uratował Bytovię przed stratą gola, ale kilka chwil później był już bez szans. W 50 minucie spotkania po zagraniu w pole karne, piłkę do siatki wpakował Adria Błąd i podwyższył prowadzenie dla GKS-u. Sytuacja naszego zespołu robiła się coraz trudniejsza. Nieco ponad 10 minut później po zagraniu z rzutu wolnego futbolówkę do siatki skierował Filip Kozłowski.

Kilka chwil później to Bytovia zdobyła bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę głową do siatki skierował Oskar Krzyżak. Na tablicy wyników na 20 minut przed końcem meczu widniał rezultat 3:1 dla gości. W 74 minucie sytuacja naszego zespołu skomplikowała się jeszcze bardziej. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Przemysław Lech.

W 81 minucie czwartą bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Kurbiel. Bytovia ruszyła jeszcze do ataku, ale mimo prób “Czarnym Wilkom” nie udało się zdobyć drugiej bramki. Niestety przy Bukowej podopieczni Kamila Sochy ulegli “GieKSie” aż 1:4.

GKS Katowice 4-1 Bytovia Bytów
Bramki: Bartosz Jaroszek 38′, Adrian Błąd 50′, Filip Kozłowski 61′, Piotr Kurbiel 80′ – Oskar Krzyżak 65′.

GKS Katowice: Patryk Królczyk – Patryk Grychtolik (83′ Patryk Szwedzik), Arkadiusz Jędrych, Michał Kołodziejski, Grzegorz Rogala – Dominik Kościelniak (74′ Krystian Sanocki), Bartosz Jaroszek, Rafał Figiel, Adrian Błąd (80′ Michał Gałecki), Danian Pawłas (74′ Zbigniew Wojciechowski) – Filip Kozłowski (80′ Piotr Kurbiel).

Bytovia: Maciej Czyżniewski – Adam Szmidke (69′ Kacper Sezonienko), Krzysztof Bąk, Oskar Krzyżak, Filip Dymerski – Kuba Lizakowski (69′ Jakub Bach), Maciej Błaszkowski, Przemysław Lech, Jakub Nowakowski, Michał Kieca (57′ Mateusz Wrzesień) – Piotr Giel.

Żółte kartki: Sanocki, Szwedzik – Szmidke, Lech, Giel, Nowakowski.
Czerwona kartka: Przemysław Lech (74′ za drugą żółtą).

Sędziował: Paweł Kukla (Kraków).