Stal Rzeszów – Bytovia Bytów 2:1

Bytovia przegrała w Rzeszowie z tamtejszą Stalą 1:2. Honorową bramkę dla “Czarnych Wilków” zdobył Karol Czubak.

Głowacki 40, Pląskowski 52 – Czubak 78

Stal: 33. Wiktor Kaczorowski – 77. Robert Trznadel, 2. Damian Kostkowski, 26. Łukasz Góra, 37. Piotr Głowacki – 69. Damian Michalik (81, 27. Dariusz Jarecki), 21. Sławomir Szeliga, 8. Marcel Kotwica, 80. Patryk Plewka (61, 11. Wiktor Kłos) – 17. Grzegorz Goncerz (66, 4. Wojciech Reiman), 7. Artur Pląskowski.

Bytovia: 33. Maciej Gostomski – 26. Deleu, 34. Adrian Piekarski, 5. Krzysztof Bąk (59, 9. Piotr Giel), 65. Haris Memić, 2. Adrian Bielawski – 20. Daniel Feruga, 55. Paweł Zawistowski, 10. Przemysław Lech (59, 14. Adrian Kwiatkowski), 11. Michael Ameyaw – 68. Karol Czubak.

żółte kartki: Trznadel, Plewka, Kłos, Kotwica – Kwiatkowski, Piekarski, Bielawski, Czubak.

RELACJA TEKSTOWA NA ŻYWO:

1′ Zaczynamy mecz w Rzeszowie!

7′ Spokojne pierwsze minuty spotkania.

8′ Okazja dla Stali, dośrodkowanie w pole karne, główkował Goncerz, ale wprost w ręce Gostomskiego.

10′ Dobra asekuracja ze strony Krzysztofa Bąka.

12′ Wrzutka Zawistowskiego, jednak zbyt mocna i łapie Kaczorowski.

15′ Rzut rożny dla gospodarzy, z którego jednak nic nie wynikło.

20′ Na razie sporadyczne próby z obu stron.

22′ Małe zamieszanie w polu karnym Stali po centrze z narożnika boiska, wyjaśniają gospodarze.

26′ Próbował z dalszej odległości Szeliga, ale jego strzał bardzo niecelny.

27′ Groźnie teraz Bytovia, dośrodkowywał z bocznego sektora boiska Feruga, wrzutki nie przeciął Czubak, ale futbolówka odbiła się chyba od słupka!

31′ Przerwa na uzupełnienie płynów.

33′ Przedzierał się teraz indywidualnie Głowacki, który wymanewrował kilku naszych obrońców, ostatecznie zblokowany jego strzał.

38′ Trznadel napomniany żółtym kartonikiem.

40′ GOL dla Stali. Dobra akcja Stalowców, najpierw strzał Michalika obronił Gostomski, lecz po chwili do piłki dopadł Głowacki i mierzonym strzałem przy słupku dał prowadzenie rywalom.

45′ Sędzia dolicza nie mniej niż jedną minutę.

45+1′ Koniec I połowy. Do przerwy przegrywamy 0:1 po golu Głowackiego.

46′ Zaczynamy drugą odsłonę.

52′ Faulowany Goncerz, rzut wolny dla Stali.

52′ GOL nr 2 dla biało-niebieskich. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu, zgranie do Pląskowskiego, który dość szczęśliwie pokonuje Gostomskiego.

55′ Słupek ratuje Stal! Futbolówka trafiła pod nogi Ferugi, zdecydował się na strzał i zabrakło naprawdę niewiele!

58′ Podwójna zmiana w naszej drużynie. Giel i Kwiatkowski zmieniają Bąka i Lecha.

60′ Dobre dośrodkowanie Zawistowskiego, lecz nikt nie był w stanie przeciąć tego zagrania.

60′ Roszada również wśród gospodarzy. Kłos za Plewkę.

62′ Żółta kartka właśnie dla Kłosa, który próbował wymusić rzut karny.

63′ Z dystansu próbował Giel, broni jednak Kaczorowski.

65′ Zmiana w Stali, wchodzi Reiman, który zastępuje Goncerza.

66′ Groźnie pod naszą bramką, dobrze interweniuje Gostomski. Po chwila uderza Giel, lecz niedokładnie.

70′ Kolejna okazja Bytovii, główka naszego zawodnika jednak zbyt lekka, aby mogła zaskoczyć golkipera.

73′ Ależ szansę zmarnował teraz Giel! Świetne podanie Ferugi do naszego napastnika, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale uderzył obok słupka!

75′ Znów sytuacja pod bramką Stali, tym razem Kwiatkowski tylko w boczną siatkę.

75′ Przerwa na wodę.

78′ GOOL! Łapiemy kontakt, Czubak! W zamieszaniu najlepiej odnalazł się Karol, który z bliska główką wpakował piłkę do siatki!

79′ Żółta kartka dla Piekarskiego.

80′ Reiman próbował z rzutu wolnego zaskoczyć Gostomskiego, ale ten pewnie złapał jego strzał.

81′ Doświadczony Jarecki zmienia Michalika w drużynie gospodarzy.

81′ Żółta kartka dla Bielawskiego.

84′ Ponownie próbował Czubak! Dośrodkowanie Bielawskiego na jego głowę, jednak poradził sobie z jego próbą bramkarz Stali.

87′ W naszym polu karnym Reiman, strzela, ale na posterunku “Gostom”.

88′ Żółta kartka dla Czubaka.

90′ Tym razem kartka dla Kotwicy.

90′ Zza pola karnego Feruga, jednak przenosi piłkę nad poprzeczką.

90′ Sędzia dolicza co najmniej 4 minuty.

94′ Bytovia cały czas próbuje wyrównać.

Koniec meczu. Nie wywozimy z Rzeszowa ani jednego punktu. Szkoda, bo były sytuacje ku temu, aby odwrócić wynik. Miejmy nadzieję, że uda nam się odkuć już w sobotę, kiedy zagramy z Legionovią.