Stalowy wyjazd

Nasi zawodnicy nie mieli zbyt dużo czasu na regenerację. Po środowym spotkaniu ze Skrą Częstochowa już w niedzielę czeka nas kolejny mecz. Tym razem na wyjeździe zmierzymy się ze Stalą Rzeszów. Początek meczu o 17:00.

Rzeszowianie obecnie plasują się na 14. miejscu w tabeli. Chociaż wydawałoby się, że pomiędzy Bytovią, która zajmuje 6. pozycję, a Stalą jest duża różnica punktowa, to gdy spojrzymy na tabelę, sytuacja nie jest już taka oczywista. Oba zespoły dzieli zaledwie sześć oczek. Bardzo mała różnica, biorąc pod uwagę fakt, że jedna drużyna znajduję się minimalnie nad strefą spadkową, druga natomiast zajmuje lokatę umożliwiającą grę w barażach o awans na zaplecze Ekstraklasy. Niedzielne spotkanie zapowiada się więc bardzo ciekawie.

“Żurawie” w środę pokonały Gryfa Wejherowo 2:0, natomiast kilka dni wcześniej przegrały na własnym stadionie ze Zniczem Pruszków 1:2. W barwach Stali występuje kilku zawodników z bogatym doświadczeniem w Ekstraklasie i na jej zapleczu. Takie nazwiska jak: Goncerz, Jarecki czy Szeliga nie są obce sympatykom polskiej piłki. Szczególną uwagę bytowscy obrońcy powinni zwrócić na pierwszego z nich. W tym sezonie Grzegorz Goncerz ma na swoim koncie sześć goli, a w przeszłości był królem strzelców I ligi.

Bytovia w środę podejmowała na własnym stadionie Skrę Częstochowa. “Czarne Wilki” przez znaczną część meczu prowadziły i wydawało się, że komplet punktów zostanie w Bytowie. Niestety w końcówce spotkania goście zdołali zdobyć bramkę wyrównującą i doprowadzić do remisu. Miejmy nadzieję, że taka sytuacja już się nie powtórzy i z Rzeszowa podopieczni Adriana Stawskiego wrócą w dobrych humorach i z trzema oczkami. Trzymajmy mocno kciuki za naszych zawodników. Mecz będzie można obejrzeć TUTAJ.

Rzeszów, godz. 17:00, Stal Rzeszów – MKS Bytovia Bytów