Pupka Lipiński wraca na Mickiewicza 13

Łukasz Pupka Lipiński zawodnikiem Bytovii! 24-letni bramkarz wraca po ponad 4 latach na Mickiewicza 13, gdzie będzie strzegł bytowskiej bramki w sezonie 2022/2023. 

“Łuki” po raz pierwszy do zespołu “Czarnych Wilków” dołączył w wieku 16 lat, kiedy to zdecydował się po raz pierwszy rozpocząć treningi klubowe. Rozgrywał wówczas swoje ligowe spotkania w zespole juniora A, z którym między innymi w 2017 roku brał udział w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Baraże te, rozgrywane wówczas z zespołem Chrobrego Głogów, zakończyły się fiaskiem po przegraniu dwumeczu wynikiem 1:2. Młody bramkarz jednak do drzwi poziomu centralnego dobijał się nadal, tylko od seniorskiej strony. Łukasz trenował z zespołem 1-ligowej Bytovii, biorąc udział między innymi w obozie przygotowawczym w Buczu w 2017 roku. Ostatecznie niestety większej szansy nie otrzymał. Rozgrywał jednak swoje spotkania w czwartoligowych rezerwach, w których wystąpił łącznie w 6. meczach. Mała liczba minut oraz chęć dalszego rozwoju doprowadziła go do zmiany klubu. W 2018 roku dołączył do Kaszubii Kościerzyna. W niej rozegrał w ciągu 4,5 sezonu łącznie 75. meczów w spotkaniach ligowych. Od nowego sezonu wraca jednak do Bytowa i to tutaj podjął rękawice walki o miejsce pomiędzy słupkami bytowskiej bramki.

Łukaszowi gratulujemy transferu i życzmy wszystkiego dobrego na najbliższy, czarno-biało-czerwony okres – wielu udanych występów na zero z tyłu, dużo radości z gry oraz przede wszystkim – dużo zdrowia!