Głowiński “Czarnym Wilkiem”

Jędrzej Głowiński nowym zawodnikiem bytowskiego zespołu. 19-letni napastnik przechodzi na zasadzie transferu definitywnego z Radunii Stężycy.

“Główka” swoją przygodę z piłką rozpoczynał w juniorskich zespołach Kaszubii Kościerzyna. To w szkółce “Niedźwiadków” rozwijał się, by później otrzymać szansę debiutu w pierwszym zespole. Pierwszy seniorski mecz zagrał w 2019 roku, kiedy to wszedł z ławki w meczu z GKS Kowale na poziomie IV ligi. W bordowo-białych barwach były to dla niego jedyne rozegrane minuty, ponieważ latem zamienił kościerski klub na Radunie Stężyca. Tam rozwijał się dalej w miejscowej Szkole Mistrzowska Sportowego, a pod koniec sezonu 2019/2020 jako jeden z wybranych, wyróżniających się młodych zawodników rozpoczął treningi z pierwszym zespołem grającym wówczas w III-lidze.  Na tym poziomie również zadebiutował w w 2020 roku podczas meczu z Górnikiem Konin. Po awansie zespołu z Kaszub do 2. ligi szansy na tym szczeblu nie dostał, ale seniorskie doświadczenie zbierał w ekipie rezerw, gdzie regularnie trafiał do siatki rywali. Od nowego sezonu będzie już jednak zbierał doświadczenie w czarno-biało-czerwonych barwach.

Jędrzejowi gratulujemy transferu i życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie – wielu udanych występów zwieńczonych bramkami oraz asystami, wiele radości z gry oraz przede wszystkim – dużo zdrowia.