Mecz Polska – Norwegia U20 w Bytowie!

Przed nami kolejne piłkarskie święto w Bytowie! W poniedziałek 18 listopada o 17:00 na naszym stadionie odbędzie się mecz towarzyski Polska – Norwegia U20!

W naszym mieście dawno nie było takiego wydarzenia. Ostatnim razem, w latach 90. mierzyła się reprezentacja Polski z kadrą Szwajcarii, w ramach spotkania oldboyów. Teraz będziemy świadkami piłki międzynarodowej w młodzieżowym wydaniu. Warto zobaczyć naszą utalentowaną młodzież do lat 20, którą prowadzi trener Jacek Magiera. Do Bytowa przyjadą młodzi zawodnicy, którzy występują w ekstraklasie, I lidze oraz za granicą. Wśród powołanych jest m.in. Marcel Zylla z rezerw Bayernu Monachium.

Rywalem naszej kadry będą Norwegowie, którzy podobnie jak Polacy, brali udział w mistrzostwach świata U20, które odbyły się w tym roku w naszym kraju. Do niedawna o sile ataku tej skandynawskiej reprezentacji stanowił Erling Haaland, który dzisiaj zdobywa już gole w Lidze Mistrzów w barwach RB Salzburg. Ta towarzyska potyczka z pewnością będzie więc okazją do zobaczenia przyszłych gwiazd piłki nożnej. Dodatkowo spotkanie będzie transmitowane na antenie TVP Sport.

Wstęp na mecz jest bezpłatny. Darmowe bilety będzie można odbierać w kasach przed meczem reprezentacji oraz podczas sprzedaży wejściówek na mecz ligowy Bytovia Bytów – Elana Toruń (piątek 15.11. 13:00-17:00 oraz sobota 16.11. 13:00-16:30). Grupy zorganizowane powinny wysłać zapotrzebowanie na bilety na adres mailowy: u20bilety@pomorski-zpn.pl. W dniu spotkania zamówienia grupowe nie będą już przyjmowane. Zamówienia grupowe należy odbierać w kasie stadionu w dniu meczu w godzinach 15:00-16:30.

Współorganizatorem i gospodarzem meczu jest burmistrz Bytowa Ryszard Sylka. We współorganizację wydarzenia czynnie włączył się również nasz klub – MKS Bytovia Bytów.