Lider w Bytowie | Zapowiedź spotkania z Wikędem

Święto Niepodległości przy Mickiewicza 13 będzie miało sportowy wymiar. W narodowe święto Bytovia zagra kolejne spotkanie. Tym razem podopieczni Tomasza Bąkowskiego o punkty powalczą z liderem rozgrywek – Wikędem Luzino. 

Podopieczni Macieja Plińskiego idą jak burza w trwających rozgrywkach. 47 punktów w 18 meczach, najlepsza ofensywa w lidze z 56 strzelonymi bramkami oraz druga najlepsza defensywa w lidze z 16. golami straconymi. Wikęd to absolutny faworyt do awansu i nikt nie może w jakikolwiek sposób z tym dyskutować.

15 zwycięstw i tylko 3 razy strata punktów. Zespół z Luzina może boleć najmocniej ich jedyna przegrana w tym sezonie z rezerwami Arki, które urwały liderowi 3 punkty po bardzo zaciętym spotkaniu zakończonym wynikiem 3:4. Mecz ten zabrał im tytuł niepokonanych w 13. kolejce ligowych zmagań. Pozostałe straty punktów to remisy z Gryfem Słupsk oraz depczących im po piętach na miejscu wicelidera rezerw Chojniczanki Chojnice. Spotkanie, które było rozgrywane nie tak dawno, nie było niestety atrakcyjne dla kibiców. Nie chodzi tutaj jednak o styl, ale bardziej warunki atmosferyczne. Przez znaczną część spotkania nad boiskiem unosiła się niezwykle gęsta mgła, która nie tylko przeszkadzała w oglądaniu tego spotkania, ale i grze. Mecz jednak zakończył się remisem, który zdecydowanie napędzi walkę o awans w górnej części tabeli.

Mecz z Bytovią będzie dla gości ostatnim spotkaniem ligowym w tym roku. Spotkania kolejnych dwóch kolejek zespół z Luzina rozgrywał z wyprzedzeniem, przez co przerwa zimowa zakończy się dla nich aż 2 tygodnie szybciej.

“Czarne Wilki” natomiast czeka natomiast hat-trick niezwykle ciężkich spotkań. Jutro mecz z liderem z Luzina, za tydzień spotkanie z regularnie punktującymi Czarnymi Pruszcz Gdański, a na zakończenie rundy domowe spotkanie derbowe z rezerwami Arki Gdynia. Ciężkie przeprawy, przed którymi bytowiacy staną z nowym trenerem. Tydzień temu, po rezygnacji ze stanowiska trenera złożonej przez Karola Szymleka, zespół przejął Tomasz Bąkowski. Szkoleniowiec miał już szansę nawet zadebiutować, jednak tego spotkania nie będzie on wspominał przyjemnie. Mecz wyjazdowy z Jaguarem zakończył się porażką 0:4, chociaż wynik nie do końca obrazuje dokładny przebieg spotkania. Bytowiacy postawili trudne warunku Gdańszczanom, jednak Ci wykorzystywali każdy najmniejszy błąd defensywy.

Mecz z Wikędem będzie wymagający, ale jeżeli przełamywać niezbyt przychylną serię to czemu by nie z samym liderem? Czy to się uda przekonamy się już jutro przy Mickiewicza 13!

Mecz Bytovii Bytów z Wikędem Luzino odbedzię się 11 listopada (piatek) na Stadionie Miejskim w Bytowie mieszczącym się przy ulicy Mickiewicza 13. Start spotkania zaplanowany jest na godzinę 13:00. Kasy biletowe na stadionie zostaną otwarte o godzinie 11:00.