Junior C: Garbarnia-Bytovia 0:4

Zespół Juniora C naszej akademii w sobotnie przedpołudnie zmierzył się z drużyną Garbarnii Kępice. Podopieczni Adama Zborowskiego pewnie wygrali 4:0 i po 8. kolejkach są nadal niepokonani w swojej lidze!

Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmiał o godzinie 11:00. Od pierwszych minut na grząskim boisku gra naszego zespołu się nie układała. Młodzi bytowiacy popełniali dużo błędów indywidualnych, mnożyły się niedokładne podania oraz straty piłki. Zawodnicy obu ekip ślizgali się na murawie. W grze brakowało zdecydowania i szybkości. Przy takiej grze gospodarze łatwo przerywali akcje naszego zespołu i groźnie wychodzili z kontratakami, które sprawnie przerywali defensorzy “Czarnych Wilków”. W międzyczasie nasz zespół miał dwie klarowne sytuacje na zdobycie bramki. Na nasze nieszczęście tym razem Michałowi Pelowskiemu zabrakło w nich zdecydowania i szczęścia. Dopiero w 35 minucie szczęście uśmiechnęło się do naszej ekipy. Po dwójkowej akcji Huberta Kąkola i Dawida Cyrsona ten drugi po wejściu w pole karne i strzale w długi róg wyprowadził drużynę na prowadzenie.

W drugiej połowie czarno-biało-czerwoni zabrali się ostro do pracy. Gra zrobiła się bardziej płynna, a akcje coraz bardziej groźne. Zdobycie kolejnych bramek wydawało się tylko kwestią czasu. Minutę po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania Stasiu Jereczek wrzucił piłke w pole karne do Michała Pelowskiego, który powalczył z bramkarzem i odbitą piłkę do pustej bramki dobił Dawid Cyrson. Trzecią bramkę po dograniu Michała Pelowskiego zdobył Kamil Stenka. W 62 min po dośrodkowaniu z “rogu” Maksa Wirkusa w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Hubert Kąkol. Pod koniec spotkania nasi zawodnicy próbowali jeszcze podwyższyć prowadzenie, jednak ostatecznie wynik nie uległ zmianie. Wygrana ta utrzymuje zespół Adama Zborowskiego na szczycie tabeli, który dzielą z ekipią Szarża Krojanty. Obie ekipy są nadal niepokonane i mają na swoim koncie po 22 punkty.

Wynik tego spotkanie cieszy, chociaż gdyby chłopcy wykorzystali wszystkie sytuacje to wynik mógłby być wyższy o kolejne cztery bramki. Pierwsza połowa została przespana przez moich zawodników. Skromne prowadzenie 1:0 nie dawało spokoju w prowadzeniu gry. Jednak moi chłopcy po rozmowie w przerwie spotkania zabrali się do pracy i gra była znacznie lepsza, czego rezultatem było zdobycie kolejnych trzech bramek – powiedział na temat spotkania trener zespołu, Adam Zborowski.

KKS Garbarnia Kępice 0:4 MKS Bytovia Bytów (Cyrson x2, Stenka, Kąkol)

BYTOVIA: Król, Jereczek, Wirkus, Borkowski, Skorwider, Marquardt, Cyrson, Pelowski, Stenka, Kąkol, Domaros oraz Skoneczny, Durawa, Kolaszt, Żmuda-Trzebiatowski, Sandak, Hapka, Zblewski.