Co udało się zrobić?

Rok 2020 był dla nas wszystkich bardzo burzliwy i obfitował w wiele zaskoczeń. Chociaż było to wyjątkowych 12 miesięcy, to podsumujmy ten okres pod względem marketingowym. Co udało się zrobić?

Rok zaczynaliśmy od zmian na naszym kanale na YouTube. Pojawiły się nowe formaty, takie jak: “Bytowska Gadka” czy “Wilcze Zagadki”. Cieszyły się one sporym zainteresowanie naszych kibiców. Niestety ze względu na sytuację związaną z pandemią, nasza praca została mocno utrudniona i ograniczona. Możemy jednak zapewnić, że w 2021 roku powrócą znane formaty oraz pojawi się kilka nowych. Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych i BytoviaTV, żeby być na bieżąco.

W lutym wróciliśmy do tradycji prezentowania drużyny przed nową rundą. Pierwsza edycja Gali Wilki cieszyła się sporym zainteresowaniem. Nasi kibice mieli w końcu okazję poznać zawodników jeszcze przed ich pierwszym wybiegnięciem na murawę w czarno-biało-czerwonych barwach.

Niestety już w kolejnym miesięcy cały świat wywrócił się do góry nogami i musieliśmy całkowicie zmienić nasze dotychczasowe życie. Odbiło się to również na świecie sportu. W marcu PZPN zdecydował o przerwaniu rozgrywek, a wszyscy zamknęli się w domach i liczyli, że sytuacja szybko się odmieni i wrócimy do normalności. Tak się jednak nie stało.

W marcu i kwietniu wraz z naszymi zawodnikami oraz lokalnymi sportowcami uruchomiliśmy akcję #TrenujzBytovią. Miała ona na celu zachęcenie lokalnej społeczności do aktywności fizycznej mimo przeciwności, jakimi były nakładane na społeczeństwo kolejne obostrzenia. Akcja cieszyła się zainteresowaniem kibiców, którzy chętnie dołączali się do ćwiczeń.

W czasie przymusowej przerwy od rozgrywania meczów realizowaliśmy również program na żywo: “Bytowski Live Park”, do którego zapraszaliśmy piłkarz, trenerów oraz działaczy związanych z Bytovią. Dodatkową atrakcją była możliwość zadawania pytań zaproszonym gościom przez naszych widzów.

W czerwcu wróciły rozgrywki, ale nie w takiej formule, jaką znaliśmy do tej pory. Najbardziej zabolało nas, że na stadionie nie mogli pojawić się kibice. Jedyną opcją śledzenia meczów naszej drużyny było oglądanie transmisji na platformie TVCOM. Dziękujemy wszystkim, którzy wykupywali dostęp do meczów naszego zespołu. Każda złotówka pomaga nam w codziennym funkcjonowaniu i realizacji postawionych celów.

Chociaż zabrakło niewiele ostatecznie nie udało nam się awansować do Fortuna 1 Ligi. Zawodnicy nie mieli jednak zbyt wiele czasu, aby przygotować się do nowego sezonu, bo wystartował on już kilkanaście dni od zakończenia poprzednich rozgrywek. W tej krótkiej przerwie udało nam się jednak zorganizować prezentację drużyny na bytowskim rynku.

W kolejnych miesiącach nasi piłkarze rywalizowali w II-ligowych rozgrywkach, chociaż zadanie było utrudnione o tyle, że czarno-biało-czerwoni nie mogli liczyć na wsparcie swoich sympatyków. Co prawda, pierwsze mecze odbywały się z ograniczoną liczbą widzów, to już po kilku spotkaniach kibice mogli podziwiać mecze swojej drużyny wyłącznie za pośrednictwem Internetu.

Z tego względu na jednej z trybun od strony ulicy Mickiewicza zamocowaliśmy duży baner z sylwetkami naszych kibiców, który miał przynajmniej w minimalnym stopniu oddać ich obecność na trybunach. Dziękujemy raz jeszcze za wszystkie nadesłane przez Was zdjęcia. Poczuliśmy, że jesteście z nami!

Pod koniec roku uruchomiliśmy również akcję #ZakręconeSerca, w której zbieraliśmy na pojemniki na korki dla niepełnosprawnego Kuby Jankowskiego. Dzięki pomocy sponsorów, którzy zainteresowali się akcją, udało się ten cel zrealizować! Raz jeszcze dziękujemy firmom Polmor i Eko-Color za sfinalizowanie przedsięwzięcia.

Rok 2020 przejedzie do historii jako jeden z najtrudniejszych w XXI wieku. W ciągu ostatnich 12 miesięcy nasze życie zmieniło się o 180 stopni. Wpłynęło to również na nasze plany. Nie mogliśmy zrealizować wszystkich celów, które postawiliśmy sobie na ten rok. Musieliśmy dostosować się do sytuacji i potrzeby chwili. Miejmy jednak nadzieję, że nadchodzący 2021 rok będzie już tylko lepszy. Tego sobie i Wam życzymy. Ze swojej strony obiecujemy, że w nadchodzących miesiącach nieraz Was pozytywnie zaskoczymy. Do zobaczenia w Nowym Roku!