Zwycięstwo w Gostkowie

W niedzielę odbył się szósty, a zarazem ostatni sparing przed startem sezonu w Lidze Okręgowej. Bytovia II Bytów pokonała w Gostkowie miejscowy Orkan 4:1.

Pierwsze kilkanaście minut nie przyniosło bramek, choć już w na początku spotkania bytowiacy mięli swoje szanse. Kilka uderzeń z dalszej odległości sprawiło spory problem bramkarzowi gospodarzy, lecz piłka nie wpadała do bramki. W 20 min w sytuacji sam na sam Bartosz Hering trafił w słupek, lecz po paru minutach w podobnej sytuacji był już bezbłędny i wyprowadził bytowską ekipę na prowadzenie. Chwilę później kopia akcji bramkowej i bytowski snajper podwyższył prowadzenie. Do końca tej części 100% szanse mieli jeszcze Szymon Tochman, który na 5 metrze trafił w bramkarza i Wiktor Treder, który doszedł do sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek.

Druga część wyglądała podobnie jak pierwsza, zawodnicy z Bytowa stwarzali sobie sporo sytuacji ale nie potrafili ich wykorzystać. Strzały głową Adamów Szmidke i Spiczak Brzezińskiego mijały celu a w dogodnych sytuacjach gubili się w polu karnym młodzi pomocnicy. Nieoczekiwanie w 62 min błąd przydarzył się bytowskiej defensywie i bramkarzowi i Orkan strzelił kontaktową bramkę. Kolejne minuty to kolejne akcje gości i faul na Szymonie Tochmanie w polu karnym, za co sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykonał Maciej Błaszkowski. W końcówce spotkania wynik spotkania ustalił Patryk Wolski trafiając z woleja z 8 metra.

ORKAN Gostkowo – BYTOVIA II Bytów 1:4

BRAMKI: 0:1 B. Hering (23), 0:2 B. Hering (28), 1:3 M. Błaszkowski (70), 1:4 P. Wolski (85).

BYTOVIA II: B. Ryngwelski – M. Wdowiak, P. Leik, A. Spiczak Brzeziński, A. Szmidke, M. Kuczkowski, M. Błaszkowski, Sz. Tochman, P. Wolski, S. Jeżewski, B. Hering oraz K. Zblewski, M. Łangowski, J. Malich, Ł. Marcinkowski, W. Treder, B. Wolski,