Walczymy o I ligę

Na ten mecz czekaliśmy cały rok. We wtorek rozegramy jedno z najważniejszych spotkań w ostatnich latach. Liczymy na Wasze wsparcie w walce o Fortuna 1 Ligę. Początek meczu barażowego z Resovią Rzeszów już jutro o 17:30.

W sobotę zakończyliśmy sezon II ligi remisem 2:2 w Polkowicach i zapewniliśmy sobie udział w barażach o Fortuna 1 Ligę. Teraz czeka nas finałowa walka o powrót na zaplecze Ekstraklasy. Naszym rywalem będzie Resovia Rzeszów, która sezon skończyła na 5. miejscu w tabeli z takim samym dorobkiem punktowym, jak Bytovia. Oba zespoły zgromadziły 52 punkty. Na korzyść “Czarnych Wilków” przemówiła jednak rywalizacja w meczach bezpośrednich. Tutaj podopieczni Adriana Stawskiego zremisowali na wyjeździe w Rzeszowie 1:1 i wygrali przed własną publicznością 1:0.

W ostatniej kolejce goście zremisowali na wyjeździe z GKS-em Katowice 1:1. Rozbili tym samym w pył szanse i marzenia “GieKSy” na bezpośredni awans do I ligi. Najlepszym strzelcem w ekipie z Rzeszowa jest Daniel Świderski, który zdobył w tym sezonie 9 goli. Barwy Resovii od rundy wiosennej reprezentuje również były zawodnik “Czarnych Wilków” Maksymilian Hebel, który jesień spędził w Gryfie Wejherowo.

Bytovię we wtorek czeka na pewno bardzo trudna rywalizacja. Jednak “Czarne Wilki” już nieraz pokazały, że nie boją się żadnego przeciwnika. Rywalizacja barażowa, to ciekawa nowość, która może dostarczyć kibicom jeszcze dodatkowe emocje. Pamiętajmy, że już w piątek zwycięzca jutrzejszego meczu zagra z triumfatorem starcia GKS-u Katowice ze Stalą Rzeszów. Trzymajmy mocno kciuki za naszych zawodników i wspierajmy ich na stadionie w walce o powrót na zaplecze Ekstraklasy.

Zapraszamy do zakupu wejściówek na mecz. Nie czekajcie do ostatniej chwili. Biletów z każdą chwilą jest coraz mniej, dlatego najlepiej jak najszybciej zarezerwować sobie możliwość wejścia na stadion. Obowiązuje sprzedaż internetowa! Bilety można nabyć za pośrednictwem strony: bilety.bytoviabytow.pl. Stacjonarne nabycie biletów jest możliwe wyłącznie w sklepie Moda na Bytovię przy ul. Dworcowej (dawne „Słoneczko”). Wejściówki będzie można kupić we wtorek od godz. 9:00 do 17:00.

Transmisja meczu z Resovią na antenie TVP Sport.

Bytów, godz. 17:30, MKS Bytovia Bytów – CWKS Resovia Rzeszów