Zimowa wyprawa nad Bałtyk

Przed nami kolejny sparing podczas zimowego okresu przygotowawczego. Tym razem zawodnicy Kamila Sochy zmierzą się z w Gdyni z miejscowym Bałtykiem. Początek meczu o 13:00.

Nasz sobotni rywal ma za sobą dwie gry kontrolne tej zimy. W pierwszym sparingu Bałtyk przegrał z Sokołem Ostróda 1:3, w drugim natomiast gospodarze jutrzejszego meczu wygrali z Olimpią Elbląg 1:0. Bytovia będzie więc trzecim II-ligowym rywalem gdyńskiego zespołu podczas trwającego okresu przygotowawczego.

Na co dzień Bałtyk występuje w II grupie III ligi, w której plasuje się na 6. miejscu po rundzie jesiennej z dorobkiem 29 punktów. W Gdyni występuje trzech zawodników z przeszłością w czarno-biało-czerwonych barwach. Są to Michał Marczak, Fabian Lengiewicz i Adrian Liberacki. Cała trójka jest zazwyczaj pierwszym wyborem trenera gospodarzy Jerzego Jastrzębowskiego.

Bytovia natomiast do tej pory podczas trwającego okresu przygotowawczego radzi sobie bardzo dobrze. Zawodnicy prowadzeni przez Kamila Sochę nie przegrali jeszcze żadnego sparingu. Do tej pory “Czarne Wilki” wygrały z Nielbą Wągrowiec 2:0, Chojniczanką Chojnice 2:1, Radunią Stężyca 4:2 i zremisowały 1:1 z Gwardią Koszalin. Miejmy nadzieję, że “Czarne Wilki” zrealizują wszystkie cele postawione sobie na to spotkanie i udanie zamkną kolejny etap przygotowań do nowej rundy.

Gdynia (Narodowy Stadion Rugby), sobota, godz. 13:00, Bałtyk Gdynia – MKS Bytovia