Zaczynamy pucharowe zmagania

Już w najbliższą środę “Czarne Wilki” rozpoczną kolejną przygodę z Pucharem Polski na szczeblu wojewódzkim. W IV rundzie rozgrywek zagramy wyjazdowe spotkanie ze Skotawią Dębnica Kaszubska. 

Zespół z Dębnicy Kaszubskiej na co dzień występuje w rozgrywkach słupskiej klasy okręgowej. Aktualnie po 6. spotkaniach uzbierali na swoim koncie 6 punktów wygrywając dwa mecz, a w czterech uznając wyższość rywali. Takie wyniki na ten moment dają im 15. miejsce w tabeli, jednak przez przełożony mecz z Garbarnią Kępice oraz jeden mecz wymuszonej pauzy mieli oni mniej szans do zdobywania punktów od innych zespołów z ligowej stawki.

Jeśli chodzi natomiast o ich pucharową drogę w tym sezonie zaczęli ją od III rundy. Awans na kolejny, pucharowy szczebel wywalczyli w Studzienicach, gdzie pokonali rezerwy Kaszubi 4:0.

Aktualny szczebel rozgrywek jest lepszym wynikiem w porównaniu z poprzednim sezonem. Wówczas odpadli w III rundzie przegrywając walkowerem z Piastem Człuchów, co było spowodowane problemami kadrowymi zespołu. W tamtej edycji zagrali zatem jedno spotkanie, a był to mecz z GTS Czarna Dąbrówka, który wygrali w II rundzie wynikiem 3:1.

Bytovia natomiast rozpoczyna zmagania od IV rundy jak wszystkie inne zespoły z IV ligi. Zasada tam zmieniła się względem poprzedniego sezonu, kiedy to zmagania pucharowe rozpoczęliśmy już od II rundy. Wówczas dotarliśmy aż do 1/4 finału, w której ulegliśmy dopiero Wierzycy Pelplin.

Mecz środowy Bytovii ze Skotawią zostanie rozegrany w środę, 28. września w Dębnicy Kaszubskiej. Godzina rozgrywania meczu nie została zmieniona względem komunikatu pomorskiego ZPN, a więc  rozpocznie się o 15:00.