Czas na Puchar | zapowiedź meczu ze Skotawią

Ostatni tydzień września maluje się w czarno-biało-czerwonych barwach. Czeka nas nie tylko sobotnie spotkanie ligowe, ale już jutro zagramy mecz pucharowy. W Dębnicy Kaszubskiej zagramy ze Skotawią. Pierwszy gwizdek już o godzinie 15:00.

Zespół z Dębnicy Kaszubskiej na co dzień występuje w rozgrywkach słupskiej klasy okręgowej. Aktualnie po 6. spotkaniach uzbierali na swoim koncie 6 punktów wygrywając dwa mecz, a w czterech pozostałych musieli uznać wyższość rywali. Takie wyniki na ten moment dają im 15. miejsce w tabeli, jednak przez przełożony mecz z Garbarnią Kępice oraz jeden mecz wymuszonej pauzy mieli oni mniej szans do zdobywania punktów od innych zespołów z ligowej stawki.

Jeśli chodzi natomiast o ich pucharową drogę w tym sezonie zaczęli ją od III rundy. Awans na kolejny, pucharowy szczebel wywalczyli w Studzienicach, gdzie pokonali rezerwy Kaszubi 4:0.

Aktualny szczebel rozgrywek jest lepszym wynikiem w porównaniu z poprzednim sezonem. Wówczas odpadli w III rundzie przegrywając walkowerem z Piastem Człuchów, co było spowodowane problemami kadrowymi zespołu. W tamtej edycji zagrali zatem jedno spotkanie, a był to mecz z GTS Czarna Dąbrówka, który wygrali w II rundzie wynikiem 3:1.

Bytovia meczem w Dębnicy Kaszubskiej rozpocznie swoją pucharową przygodę w tym roku. W tej edycji zespoły IV ligowe wchodzą do drabinki od IV rundy. Zmieniło się to względem poprzedniego sezonu, kiedy to “Czarne Wilki” wystartowały od II rundy. Wówczas swoją przygodę zakończyli na 1/4 finału, kiedy to zatrzymali ich dopiero zawodnicy Wierzycy Pelplin.

Zespoły Bytovii oraz Skotawii zmierzyły się już ze sobą w Pucharze Polski w historii wojewódzkich rozgrywek. Miało to miejsce w 19. listopada 2006, kiedy to w Bytowie odbyło się spotkanie V rundy pucharowych zmagań. Wówczas “Czarne Wilki” grające jako czarno-biało-czerwone rezerwy pokonały zespół z Dębnicy Kaszubskiej 4:1.

Jakim wynikiem zakończy się jutrzejsze spotkanie i kto awansuje do kolejnej rundy pucharu? Tego dowiemy się już jutro.

Pucharowe spotkanie Bytovii z Skotawią Dębnica Kaszubska odbędzie się 28. września (środa) na Stadionie w Dębnicy Kaszubskiej, który znajduje się przy ulicy Skarszewskiej 43. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi o godzinie 15:00.