Z gdańskimi lwami w ostatniej delegacji – zapowiedź spotkania z Lechią II

Ligowe rozgrywki powoli chylą się ku końcowi. Niedzielne spotkanie będzie ostatnią, piłkarską delegacją Bytovii w ramach trwających rozgrywek ligowych. “Czarne Wilki” już jutro, z samego rana, udadzą się do Gdańska, gdzie zmierzą się z rezerwami Lechii. 

42. Tyle punktów po 27. spotkaniach uzbierały zespoły Bytovii oraz Lechii II. Spoglądając jedynie na tabele można pomyśleć, że zespoły idą ze sobą łeb w łeb. Jednak  uważniej przyglądając się w przebieg rozgrywek dla obu ekip ten sezon przebiega zupełnie inaczej.

Pierwszym zaskoczeniem, spoglądając na aktualną formę zielono-białych, jest fakt, że nie zdobyli oni ani jednego, ligowego punkcika od… 24 kwietnia. Co więcej – w grupie mistrzowskiej zdobyli zaledwie 4 punkty, i to w dwóch pierwszych spotkaniach – po remisie z Gromem Nowy Staw i zwycięstwie z Gryfem Wejherowo. Po tym zaczęła się seria 5. porażek z rzędu trwająca do teraz. Ciężko było się spodziewać tak słabej dyspozycji podopiecznych Tomasza Byszko. Zwłaszcza, że pokazywali oni bardzo dobry futbol w rundzie zasadniczej.

Forma Bytovii jest lepsza od naszych jutrzejszych rywali, jednak nie jest to idealny przebieg grupy mistrzowskiej dla podopiecznych Karola Szymleka. Nie jest idealny przez gorszą dyspozycje w domowych meczach, z których nie udało się wygrać ani jednego. Szukając pozytywów przed jutrzejszym spotkaniem należy podkreślić fakt, że “Czarne Wilki” nie przegrały żadnego wyjazdowego spotkania w grupie mistrzowskiej. Dwa remisy i dwa zwycięstwa – to bilans meczów wyjazdowych. Nie mamy nic przeciwko, by tak pozytywny utrzymał się również po jutrzejszym spotkaniu.

Wracając do jesiennego spotkania “Czarnych Wilków” z “Gdańskimi Lwami” nie można mieć niestety pozytywnych wspomnień. Na sopockim stadionie rugby Bytovia musiała uznać wyższość Lechii II i przegrała aż 4:1 ze znakomicie dysponowanym tego dnia zespołem z Gdańska. Jutrzejsze spotkanie będzie na pewno inne pod względem otoczenia. Mecz będzie rozgrywany przy legendarnym obiekcie przy Traugutta 29. Niestety będzie to jedynie boisko treningowe przyległe do tego miejsca, ale i tak będzie czuć legendę w powietrzy. Na kogo magia tego boiska wpłynie lepiej? Przekonamy już się jutro.

Spotkanie wyjazdowe Bytovii z rezerwami Lechii Gdańsk zostanie rozegrane w niedziele, 5 czerwca na Stadionie Miejskim przy Traugutta 29 w Gdańsku. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowany jest na godzinę 11:00. 

W samej końcówce sezonu zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym, gdzie wkrótce znajdziecie nowe produkty – sklep.bytoviabytow.pl.