Wyjazd do Wronek

“Czarne Wilki” nie mają czasu na odpoczynek. Po środowym meczu z GKS-em Katowice już w niedzielę udadzą się na wyjazd do Wronek, aby zmierzyć się tam z rezerwami Lecha Poznań. Początek spotkania o 13:00.

Lech II Poznań to zespół, w którym głównie ogrywają się młodzi piłkarze “Kolejorza”, którzy na boiskach II ligi mają zdobyć cenne doświadczenie. Ma ono się przełożyć się na łatwiejsze wejście do kadry pierwszego zespołu. Młodych piłkarzy wspomaga zaledwie trzech bardziej doświadczonych zawodników: Grzegorz Wojtkowiak, Łukasz Radliński, Artur Marciniak. Poza tą rutynowaną trójką graczy w zespole z Poznania występują głównie zawodnicy urodzeni po roku 2000.

Trenerem rezerw Lecha jest Rafał Ulatowski, który funkcję tę sprawuje od początku kwietnia 2019 roku. Od dłuższego czasu jest jednak związany z “Kolejorzem”, w którym jest również szefem szkolenia akademii poznańskiej drużyny.

Obecny sezon dla naszego niedzielnego rywala nie jest zbyt udany. Do tej pory poznaniacy zgromadzili tylko 13 punktów, co pozwala plasować im się na 17. miejscu. Na taki wynik złożyły się 4 zwycięstwa, 1 remis i aż 10 porażek. Ostatnio Lech II komplet punktów zdobyli 14 listopada w rywalizacji ze Śląskiem II Wrocław, który pokonał 2:1.

“Czarne Wilki” jednak również nie mogą mówić o zbyt udanym okresie. Przed tygodniem podopieczni Adriana Stawskiego przegrali na wyjeździe 1:3 z Hutnikiem Kraków, natomiast w minioną środę ulegli GKS-owi Katowice 1:2. Miejmy nadzieję, że w niedzielnej rywalizacji nasi piłkarze zrobią nam mikołajkowy prezent i do Bytowa wrócą z kompletem oczek.

Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć mecz “Czarnych Wilków” na żywo, zapraszamy do oglądania spotkania na oficjalnym koncie Lecha Poznań w portalu YouTube.

Wyjazd do Wronek został współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Bytowie.

Wronki, godz. 13:00, Lech II Poznań – MKS Bytovia Bytów