wracają pucharowe emocje

Wracają pucharowe emocje

Wracają pucharowe emocje! Już jutro o 15:00 Bytovia zmierzy się z pierwszoligowym Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Zapraszamy na stadion przy ul. Mickiewicza 13!

Bruk-Bet w minionym sezonie zajął 6. miejsce w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi i zakwalifikował się do barażów o ekstraklasę. W półfinale gracze dowodzeni przez byłego reprezentanta Polski Mariusza Lewandowskiego (jako piłkarz sięgnął chociażby po Puchar UEFA z Szachtarem Donieck) przegrali jednak z Wartą Poznań 0:1. Bramkę zdobył dobrze nam znany Michał Jakóbowski.

Nowy sezon to także zmiany kadrowe. Bez tych nie obyło się w Niecieczy, do zespołu dołączył m.in. Adam Radwański z Widzewa Łódź, doświadczony Czech Martin Zeman ze Slovana Liberec, a także Samuel Stefanik, który powrócił do Termaliki po krótkim rozbracie. Jeśli chodzi o ubytki, to z pewnością największą stratą jest odejście Vladislavsa Gutkovskisa, który latem przeszedł do Rakowa Częstochowa. W zeszłym sezonie Łotysz zdobył dla “Słoników” 12 bramek.

Dużo zmian nastąpiło także w Bytovii, która na starcie z Bruk-Betem wyjdzie odmieniona. Ciekawie zapowiada się rywalizacja wśród nowych bramkarzy, gdyż Marcin Staniszewski i Adrian Olszewski godnie ze sobą konkurują. W linii obrony doświadczenie ma wymieszać się z młodością. Nie inaczej jest w pomocy, na uwagę z pewnością zasługuje nieszablonowy Kuba Lizakowski. W ataku Piotra Giela ma wspierać obiecujący nastolatek – Kacper Sezonienko. Jedno jest pewne, drużyna Adriana Stawskiego nie odpuści. Choć Bruk-Bet jest zdecydowanym faworytem tego starcia, to jak to w pucharze, wszystkiego można się spodziewać.

Bilety na to spotkanie sprzedajmy już tylko online w tym miejscu. Przypominamy, że w związku z wytycznymi PZPN nie ma możliwości zakupu wejściówki w kasach przed meczem.

Fortuna Puchar Polski, MKS Bytovia Bytów vs Bruk-Bet Termalica Nieciecza, niedziela, godz. 15:00.