krzysztof bąk

Krzysztof Bąk w podwójnej roli

Krzysztof Bąk związał się nową umową z Bytovią. Jednocześnie doświadczony obrońca został powołany na nowe stanowisko w naszym klubie i będzie pełnił funkcję koordynatora ds. szkolenia młodzieży.

Dla popularnego “Bączka” będzie to już siódmy sezon w Bytowie. W czarno-biało-czerwonych barwach rozegrał do tej pory 130 spotkań i zdobył 5 bramek. 38-latek ma za sobą również 166 meczów na poziomie ekstraklasy, w których strzelił 7 goli. Grał dla Polonii Warszawa i Lechii Gdańsk.

Bąk będzie miał teraz również za zadanie skupić się nad koordynacją grup młodzieżowych. Opracowany zostanie program szkolenia, który będzie wdrażany w najbliższym czasie. – Rola koordynatora może wszystkim się kojarzyć z menadżerowaniem i zarządzaniem pracy trenerów, ale prawdę mówiąc ja sobie moją funkcję wyobrażam nieco inaczej. Chciałbym wraz z trenerami, z którymi będę współpracował, stworzyć od podstaw plan i system szkolenia naszej młodzieży, tak aby za kilka lat w pierwszej drużynie grało kilku bytowiaków. Nad tym będę się skupiał w głównej mierze i to będzie mój cel. A przy okazji oczywiście będzie dosyć dużo pracy logistycznej i papierkowej, ale to już zupełnie inna sprawa – mówi “Bączek”.