Ujarzmić Jaguar – zapowiedź spotkania

Po wyjazdowym remisie z liderem ligowych rozgrywek czas na kolejne spotkanie. Tym razem podopiecznych Karola Szymleka czeka potyczką z wiceliderem. Przy Mickiewicza 13 zagości bowiem zespół Jaguara Gdańsk.

Jaguar w tym sezonie jest mocny, jednak… to było za mało, by wywalczyć awans o szczebel wyżej. Drugie miejsce Gdańszczanie piastowali przez większość sezonu i tylko tyle można było wycisnąć przy rozpędzonej Gedanii, która już kilka kolejek przed końcem rozgrywek zapewniła sobie mistrzostwo. Z sąsiadami zza miedzy również przegrali oba spotkania, czyli 2 z 4 przegranych ogółem w tym sezonie. Dwa pozostałe miały miejsce na wiosnę. Pierwsze miało trafiło się na inauguracje grupy mistrzowskiej, kiedy to na własnym boisku przegrali z Gryfem Wejherowo 0:2. Kolejne było zdecydowanie trudniejsze do przetrawienia, gdyż dwie kolejki temu przegrali wyjazdowe spotkanie z Wikędem Luzino 0:2, czyli z zespołem, który goni ich i czyha na 3. miejscu. Przewaga jednak jest teoretycznie bezpieczna, 6-punktowa. Piłka nożna jednak pisała różne scenariusze i podopieczni Pawła Pagieły muszą się mieć na baczności.

Wspomnianą wyżej porażkę z Wikędem odpokutowali w minionej kolejce. Przed własną publicznością dokonali egzekucji na rezerwach Arki, pokonując ich aż 5:0. Co ciekawe – każdą z tych bramek strzelił inny zawodnik. Mecz ten pokazał, że w ofensywie Gdańszczan nie ma jednego, mocnego punktu, ale panuje tutaj silny kolektyw.

Jeśli chodzi o “Czarne Wilki” ostatni mecz z Gedania był dla bytowiaków pewnym przełamaniem po gorszym o okresie gry. Zarówno ligowe spotkanie z Gryfem Wejherowo, jak i pucharowa potyczka z Wierzycą Pelplin nie poszły po myśli “Czarnych Wilków”. Nie była to gra, która zachwycali bytowiacy w wielu spotkaniach obecnego sezonu. Mecz w Gdańsku był jednak już widowiskiem, w którym gra czarno-biało-czerwonych cieszyła. Postawili oni trudne warunki zespołowi, który następny sezon spędzi już w trzecioligowych rozgrywkach, a znaczną część spotkania przeważali. Po części można żałować braku zwycięstwa, ale cytując słowa trenera Szymleka – trzeba cieszyć się z tego co się ma.

Wracając jednak do pojedynków Bytovii z Jaguara warto przypomnieć sobie ostatnie spotkanie obu ekip. A ono, podobnie jak zeszłoweekendowe spotkanie w Gdańsku, w bramki nie obfitowało. Bezbrakowy, październikowy mecz może nie dało kibicom do obejrzenia bramek, ale “Czarnym Wilkom” dało ono bardzo cenny punkt z trudnym rywalem. Czy jutro bramki już padną, i kto wyciągnie z tego pojedynku zdobycz punktową? Tego przekonamy się już jutro. Zapraszamy na Mickiewicza 13!

Spotkanie Bytovii z Jaguarem Gdańsk odbędzie się na Stadionie Miejskim w Bytowie (Mickiewicza 13), w sobotę, 28 maja. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowany jest na godzinę 18:00. Bilety na to spotkanie można nabyć online na stronie bilety.bytoviabytow.pl oraz w kasach biletowych od godziny 16:00.