Trudny teren

W niedzielę podopieczni Kamila Sochy zmierzą się w kolejnym ligowym spotkaniu. Tym razem Bytovię czeka wyjazdowe spotkanie ze Skrą Częstochowa. Początek meczu o 16:00.

Wyjazdy do Częstochowy na rywalizację ze Skrą opatrzone są zawsze nutką niepewności. Jak poradzą sobie zawodnicy na sztucznej nawierzchni boiska w Częstochowie? Tutaj dużą rolę odgrywa przyzwyczajenie zawodników w okresie poprzedzającym mecz do takiej murawy. Warunki są jednak zawsze takie same dla obu drużyn. Liczymy jednak, że Bytovia jest dobrze przygotowana do gry na trudnym terenie w Częstochowie.

Nasz niedzielny rywal plasuje się obecnie na wysokim 4. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 40 punktów. Jutrzejszy mecz zapowiada się jako pojedynek napastników. Naprzeciwko siebie staną pierwszy i drugi zawodnik klasyfikacji strzelców: Kamil Wojtyra ze Skry z 15 trafieniami na koncie i Piotr Giel z 13 golami. W niedzielne popołudnie przekonamy się, czy któryś z tej dwójki wpisze się na listę strzelców.

Zapewne najlepiej zespół z Częstochowy w Bytovii zna Michał Kieca. Koszulkę Skry zakładał w sezonie 2018/19 oraz w rundzie wiosennej poprzednich rozgrywek. To jednak niejedyny piłkarz łączący oba zespoły. W ekipie z Częstochowy występuje Maciej Kazimierowicz, który czarno-biało-czerwone barwy reprezentował w 2014 roku.

Bytovia miniony tydzień może zaliczyć do udanych. W dwóch rozegranych w tym czasie meczach zdobyła komplet punktów i oddaliła się nieco od strefy spadkowej. Miejmy nadzieję, że również w niedzielę ta tendencja zostanie podtrzymana, a podopieczni Kamila Sochy będą mogli w dobrych nastrojach wracać do Bytowa.

Jutrzejsze spotkanie będzie można obejrzeć w aplikacji mobilnej sponsora tytularnego rozgrywek eWinner.

Częstochowa, godz. 16:00, KS Skra Częstochowa – MKS Bytovia Bytów