Sparujemy z Chojniczanką

W piątek “Czarne Wilki” zmierzą się z Chojniczankę w trzecim sparingu tej zimy. Oba zespoły mają na razie dwa zwycięstwa w tegorocznych meczach towarzyskich. Jak będzie tym razem? Początek meczu o 12:00.

Chojniczanka ostatniego półrocza nie może zaliczyć do udanych. Ostatnie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi i zaledwie 16 punktów w 20 meczach. Nienajlepsze wyniki poskutkowały zwolnieniem duetu trenerskiego Josefa Petříka i Josefa Petříka juniora, których zastąpił Zbigniew Smółka. W grudniu ze stanowiskiem dyrektora pożegnał się także Łukasz Wróbel. Na jego miejscu pojawił się Dawid Frąckowiak, który w przeszłości pracował już w Chojniczance.

Jesienią zawodnicy z Chojnic wygrali zaledwie cztery mecze, czterokrotnie dzielili się punktami i aż dwanaście razy schodzili z boiska pokonani. Takie rezultaty przed rundą wiosenną nie są najlepszym punktem wyjścia. Chojniczankę czeka więc ciężka walka o I-ligowy byt. Utrudnieniem może być fakt, że zespół z “Grodu Tura” aż dziewięć meczów z rzędu gra na wyjeździe.

Podczas trwającego okresu przygotowawczego Chojniczanie wygrali dwa pierwsze sparingi. W pierwszym z nich pokonali Lechię Gdańsk 3:2. Jedną z bramek zdobył były zawodnik Bytovii Mateusz Kuzimski. W drugim spotkaniu towarzyskim z Unią Janikowo padł taki sam wynik.

“Czarne Wilki” tej zimy zagrały już dwa mecze. Obydwa spotkania zakończyły się zwycięstwem podopiecznych Adriana Stawskiego. W pierwszym z nich padł wynik 2:1 z Chemikiem Bydgoszcz. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Sebastian Golak i Piotr Giel. Natomiast w drugim meczu z Gwardią Koszalin wygranym przez nasz zespół 4:1 do siatki trafiali Paweł Zawistowski (dwie), Przemysław Lech z rzutu karnego i Norbert Hołtyn. Miejmy nadzieję, że w starciu z Chojniczanką nasz zespół pokaże się z równie dobrze także jutro i po raz kolejny w czasie trwającego okresu przygotowawczego odniesie zwycięstwo.

Chojniczanka Chojnice – Bytovia Bytów godz. 12:00 (Chojnice, główne boisko przy Mickiewicza 12)