Chojniczanka – Bytovia 2:2

W trzecim tegorocznym sparingu remisujemy z Chojniczanką Chojnice 2:2. Obie bramki dla naszego zespołu zdobył Karol Czubak.

Po pół roku przyszedł czas na kolejny sparing z Chojniczanką. Zaczął się on lepiej dla gospodarzy. Składną akcję chojniczan w 13 minucie wykończył Aghwan Papikjan. Nasz rywal nie cieszył się jednak długo z prowadzenia. Dwa zabójcze ciosy wyprowadził Karol Czubak. Najpierw snajper Bytovii wykorzystał podanie Adriana Kwiatkowskiego i pokonał w sytuacji sam na sam Radosława Janukiewicza. Chwilę później wysoki pressing czarno-biało-czerwonych zmusił chojniczan do błędu. “Czubi” tym razem otrzymał podanie od Daniela Ferugi, ograł rywala i płaskim strzałem zdobył drugą bramkę. Po przerwie obie drużyny miały kilka okazji na kolejne gole. Zarówno Chojniczanka, jak i Bytovia trafiały w słupek. W drugiej połowie trafienie zaliczyła jednak wyłącznie drużyna Zbigniewa Smółki. Futbolówka trafiła do Janusza Surdykowskiego, który na raty pokonał Bartosza Ryngwelskiego.

W naszej ekipie grali zawodnicy testowani: Haris Memić, Trojan Maloku, Maciej Kozakowski oraz Aleksander Kowalski (21-latek, wysoki środkowy obrońca, ostatnio Stomil Olsztyn).

Chojniczanka Chojnice – Bytovia Bytów 2:2

Gole: Papikjan 13, Surdykowski 69 – Czubak 21, 24

Chojniczanka Chojnice: (I połowa) Radosław Janukiewicz – Jacek Podgórski, Kacper Kasperowicz (30 Mateusz Bartosiak), Seweryn Michalski, Krystian Wachowiak – Mateusz Żukowski, Oskar Paprzycki, Bartosz Wolski, Tomasz Mikołajczak, Aghwan Papikjan – Mateusz Kuzimski. (II połowa) Andrzej Witan – Michał Sacharuk, Mateusz Bartosiak, Seweryn Michalski (65 Kacper Kasperowicz), Jan Mudra – Emil Drozdowicz, Stanisław Wędzelewski, Maciej Spychała, Marcin Trojanowski, Aleksander Jagiełło – Janusz Surdykowski.

Bytovia Bytów: Konrad Syldatk (46. Bartosz Ryngwelski) – Deleu (70. Patryk Wolski), Krzysztof Bąk (46. Michał Rutkowski), Trojan Maloku (46. Adrian Bielawski), Adrian Liberacki (80. Adam Szmidke)- Haris Memić (46. Aleksander Kowalski), Daniel Feruga (60. Maciej Błaszkowski), Paweł Zawistowski, Adrian Kwiatkowski (55. Maciej Kozakowski) – Karol Czubak (70. Mateusz Szela), Piotr Giel.