Sobota w Pelplinie | Zapowiedź spotkania z Wierzycą

Po ciężkim, dwutygodniowym maratonie meczów przed “Czarnymi Wilkami” kolejne ligowe spotkanie. W sobotnie popołudnie w Pelplinie o punkty powalczą z miejscową Wierzycą. Start spotkania o godzinie 16:00.

Wierzyca po 7. ligowych kolejkach na swoim koncie uzbierała 6 punktów. Start sezonu można uznać teoretycznie za niezbyt udany, patrząc na 14. lokatę w tabelii. Patrząc jednak na ligowych rywali z rozegranych spotkań widać, że nie były to łatwe przeprawy. Wszystkie zespoły mieszczą się bowiem w pierwszej ósemce po 7. kolejkach, a z dwóch spotkań dodatkowo udało im się urwać punkty. Mowa o meczach z rezerwami Arki oraz, w minionej kolejce, ze Spartą Sycewice. Jak wiadomo jednak mecz meczowi nierówny i dopiero jutro podopieczni Karola Szymleka będą mogli określić w jakiej formie jest aktualnie Wierzyca.

Rywal ten do przyjemnych nie należy. W minionym sezonie doszło do dwóch konfrontacji czarno-biało-czerwonych z bordowo-czarnymi, dwóch na boisku w Pelplinie. W ramach ligowych rozgrywek na zakończenie rundy jesiennej mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Na wiosnę doszło do kolejnego spotkania, tym razem w ramach pucharu. W ćwierćfinale awans wywalczyła Wierzyca, która wygrała 2:0.

Jutrzejszy wyjazd będzie dla “Czarnych Wilków” dużym wyzwaniem. Trudny rywal, ciężki teren oraz ciągnący się gorszy okres w ligowych rozgrywkach, który na pewno nie ułatwia walki o punkty w momencie, gdy siedzi z tyłu głowy. 4. punkty po 7 meczach i przedostatnie miejsce w ligowej tabeli – bytowiacy są w tarapatach, jednak walczą o to, by się z nich wydostać. Czy uda się już jutro ruszyć z serią punktowania? O tym przekonamy się po 16:00.

Spotkanie “Czarnych Wilków” z Wierzycą Pelplin odbędzie się 10. września (sobota) na Stadionie Miejskim w Pelplinie znajdującym się przy ulicy Czarnieckiego 8. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowany jest na godzinę 16:00.