Rozpoczynamy grupę mistrzowską | Zapowiedź spotkania

Nadszedł czas wkroczyć w ostatnią część sezonu! Już jutro w Gdynii “Czarne Wilki” rozegrają pierwsze spotkanie w grupie mistrzowskiej. O 16:00 rozpoczną mecz z rezerwami Arki Gdynia.

Zarówno zespół Bytovii, jak i Arki po I rundzie rozgrywek zapisał na swoje konto po 34 punkty. Remisowo zakończył się również mecz pomiędzy tymi ekipami. Przy Mickiewicza 13, mimo prowadzenia “Czarnych Wilków” po pierwszej połowie 3:0, spotkanie tych ekip zakończyło się remisem 3:3. Jak sam wynik pokazuje – ostatnio działo się naprawdę wiele, emocji nie brakowało i podobnie może być również  jutro.

Podopieczni Macieja Cieślika w rundzie wiosennej grają w kratkę. W pierwszych 4. spotkaniach zdobyli 4 punkty po remisie z 1:1 z Aniołami Garczegorze oraz wysokim zwycięstwie z MKS Władysławowo 6:1. Po dobrym początku przyszły dwie porażki – 1:4 z Gedanią oraz 1:3 z Gryfem Wejherowo.  Na samo zakończenie I rundy przyszło jednak znakomite spotkanie. Przełamanie udało się bowiem wywalczyć w Słupsku zwycięstwem 3:2 z miejscowym Gryfem.

Wyciągając wnioski ze spotkania z Bytowa podopieczni Karola Szymleka muszą na pewno zachować koncentrację w całym spotkaniu, a zwłaszcza po strzelonych bramkach. Przy Mickiewicza 13 w przerwie meczu kibice byli już pewni zwycięstwa, a jednak nie udało się go do ostatniego gwizdka. Podobna sytuacja miała miejsce podczas ostatniego spotkania rezerw pierwszoligowca, kiedy to Gryfici wyszli na prowadzenie 69 minucie, po czym 2 minuty później doszło do wyrównania, a w 76 minucie żółto-niebiescy wyszli na prowadzenie. Młodzi gracze z trójmiasta potrafią wykorzystać moment braku koncentracji i trafić w najczulsze punkty.

“Czarne Wilki” są aktualnie w znakomitej formie. Po niezbyt udanym początki piłkarskiej wiosny, kiedy nie udało się się zdobyć choćby punktu w meczach z Wikędem oraz Borowiakiem, przyszedł czas na zwycięstwa. Komplety punktów z Pogonią Lębork, Orkanem Rumia oraz Kaszubią Kościerzyna pozwoliły czarno-biało-czerwonym osiągnąć główny cel na ten sezon, którym było zapewnienie sobie miejsca w grupie mistrzowskiej. Nie oznacza to jednak koniec walki w tym sezonie. Podczas konferencji po ostatnim spotkaniu z Kaszubią Kościerzyna Karol Szymlek obiecał kibicom, że w każdym spotkaniu zawodnicy dadzą z siebie wszystko i będą walczyć o pełną pulę. Już jutro zatem pierwsza okazja, by już bez presji zaprezentować się jak najlepiej i dopisać kolejne oczka w ligowej tabeli.

Spotkanie pomiędzy młodymi rezerwami Arki Gdynia, a Bytovią Bytów odbędzie się na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni przy ulicy Kazimierza Górskiego 10 w środę, 13 kwietnia. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi o godzinie 16:00.