Rozpocząć nową serię

Nie minęło dużo czasu od ostatniego meczu Bytovii, a już w sobotę czaka nas kolejne spotkanie. Tym razem zagramy u siebie z GKS-em Tychy. Pierwszy gwizdek usłyszymy o godz. 16:00.

Tyszanie mają udany początek sezonu. Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza zajmują obecnie 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów. Do tej pory wygrali trzy mecze, tyle samo zremisowali i dwa przegrali. Zawodnicy GKS-u strzelili do tej pory 12 goli. Większość w 6. kolejce, gdy odnieśli spektakularne zwycięstwo nad Garbarnią. Trójkolorowi pokonali zespół z Krakowa aż 5:0.

W poprzednim sezonie mecze pomiędzy Bytovią i GKS-em dwa razy kończyły się wynikiem 1:0 i dwa razy wygrywali gospodarze spotkań. W rundzie jesiennej czarno-biało-czerwoni ulegli na wyjeździe tyszanom po samobójczym trafieniu Bartłomieja Poczobuta, natomiast wiosną to “Czarne Wilki” okazały się lepsze. Wówczas jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Sebastian Kamiński.

W poniedziałek zespół GKS-e wzmocnił były zawodnik Bytovii: Omar Monterde. Hiszpański pomocnik występował w czarno-biało-czerwonych barwach przez półtora roku w latach 2016-2017. Dla naszego zespołu rozegrał 32 mecze, w których zdobył 2 bramki. Ostatnio grał w gibraltarskim Lincoln Red Imps FC, z którym wywalczył mistrzostwo kraju. Nasi zawodnicy niedawno mieli okazję grać naprzeciwko Omara w sparingu AFE Hiszpania (1:1), z którym Hiszpan przebywał na zgrupowaniu w Gniewinie.

Podopieczni Adriana Stawskiego nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek. W środę grali na wyjeździe zaległe spotkanie z Wartą Poznań, a już jutro będą musieli zmierzyć się z GKS-em Tychy. Czarno-biało-czerwoni przerwali ostatnio serię wyjazdowych zwycięstw. Miejmy nadzieję jednak, że jak powiedział po meczu z Wartą Łukasz Wróbel: – Przerwaliśmy jedną passę wyjazdowych zwycięstw, to teraz trzeba rozpocząć nową serię zwycięstw na własnym terenie. Trzymajmy kciuki za to, że tak właśnie będzie.

Relacja radiowa z tego meczu od 15:55. Zapraszamy!

Bytów, godz. 16:00 MKS Bytovia Bytów – GKS Tychy.