kotwica kołobrzeg

Przed nami Kotwica

Ostatnie dwa tygodnie są bardzo intensywne dla podopiecznych Adriana Stawskiego. Po środowym starciu z Wartą “Czarne Wilki” zmierzą się jutro z Kotwicą Kołobrzeg. Początek meczu o 12:00.

Nasz sobotni rywal na co dzień występuje w II grupie III ligi. W trwającym sezonie zespół z Kołobrzegu plasuje się na 4. miejscu w tabeli i ma realne szanse, aby włączyć się do walki o awans. Co ciekawe w trwających rozgrywkach Kotwica ani razu nie dzieliła się punktami z rywalem. Podopieczni Petra Nemeca dwanaście razy schodzili z placu gry jako zwycięzcy, natomiast pięciokrotnie musieli przełknąć gorycz porażki.

Barwy naszego jutrzejszego rywala reprezentują dwaj zawodnicy, którzy w swoim piłkarskim CV mają występy w Bytovii. Są to Dawid Retlewski i Michał Marczak. Pierwszy z nich w czarno-biało-czerwonej koszulce występował w sezonie 2011/12. Rozegrał wówczas 31 meczów, w których zdobył 11 bramek. Później jego ścieżka kariery była bardzo zagmatwana. Odwiedził kilka klubów, najwyżej na poziomie I ligi. Najlepiej szło mu natomiast w III lidze. W poprzednim sezonie w barwach KP Starogard Gdański i Kotwicy Kołobrzeg zdobył aż 30 goli. Drugi ze wspomnianych zawodników barwy “Czarnych Wilków” reprezentował w latach 2013-14. Wystąpił wtedy w 12 spotkaniach, w których raz trafił do siatki.

Zawodnicy z Kołobrzegu mają za sobą już kilka sparingów w czasie trwającego okresu przygotowawczego. Przed tygodniem zmierzyli się z Chemikiem Police, z którym przegrali 2:3. Spotkanie z Bytovią jest ostatnim przed wyjazdem naszego jutrzejszego rywala na 10-dniowy obozem szkoleniowym w Turcji.

Nasz zespół jest już natomiast po zgrupowaniu w nadmorskim Cetniewie. W minioną środę podopieczni Adriana Stawskiego zmierzyli się w towarzyskiej rywalizacji z liderem Fortuna 1 Ligi Wartą Poznań, w której składzie występowało kilku zawodników znanych bytowskiej publiczności. Mecz zakończył się remisem 2:2. Gole dla naszego zespołu zdobyli Daniel Feruga i Mateusz Szela. Co ważne Bytovia tej zimy jeszcze nie przegrała żadnego sparingu. Miejmy nadzieję, że nasi piłkarze również jutro zaprezentują się z dobrej strony, a pozytywna postawa w czasie okresu przygotowawczego zaprocentuje w lidze. Spotkanie pomiędzy Bytovią a Kotwicą Kołobrzeg zostanie rozegrane na sztucznym boisku w Słupsku.

Słupsk, MKS Bytovia Bytów – Kotwica Kołobrzeg, godz. 12:00