kotwica kołobrzeg

Bytovia Bytów – Kotwica Kołobrzeg 0:2

Niestety nasi zawodnicy przegrali dzisiaj pierwszy sparing podczas zimowego okresu przygotowawczego. “Czarne Wilki” uległy 0:2 Kotwicy Kołobrzeg.

Mecz od samego początku źle ułożył się dla Bytovii. Początkowo miał zagrać w linii obrony Krzysztof Bąk, ale żeby nie ryzykować urazu, postanowiono, że rozpocznie Adrian Piekarski. Już w 4 minucie błąd naszej defensywy spowodował, że piłkę do bramki skierował były napastnik naszego klubu – Dawid Retlewski. W pierwszej połowie zarysowała się spora przewaga Kotwicy. Chwilę później piękną paradą popisał się Maciej Gostomski. W 24 min było już jednak 0:2. Adrian Liberacki sfaulował w polu karnym rywala i sędzia wskazał na “wapno”. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Sebastian Deja. “Gostom” wyczuł intencje strzelca, ale niestety nie zdołał uchronić naszego zespołu od straty drugiej bramki. Bytovia atakowała sporadycznie, bez większego zagrożenia dla bramki Kotwicy. Z kolei rywale przed przerwą mieli kolejną stuprocentową sytuację. Sam na sam z naszym golkiperem wybiegł Retlewski, ale zamiast uderzyć, źle podał do partnera i bytowscy obrońcy wybili piłkę. Po przerwie lepiej prezentowali się podopieczni Adriana Stawskiego. Za każdym razem brakowało jednak skuteczności. Najlepszą sytuację miał Michał Rutkowski, który po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry, główkował minimalnie obok bramki. “Czarne Wilki” tym samym zaliczyły pierwszą porażkę tej zimy.

MKS Bytovia Bytów – Kotwica Kołobrzeg 0:2

Bytovia Bytów: Maciej Gostomski – Deleu (75 Maciej Kozakowski), Adrian Piekarski, Haris Memić (60 Michał Rutkowski), Adrian Liberacki (46 Adrian Bielawski) – Adrian Kwiatkowski (46 Edgar Movsesyan), Przemysław Lech (80 Maciej Błaszkowski), Paweł Zawistowski (83 Adam Szmidke), Michael Ameyaw (58 Mateusz Szela – Piotr Giel (70 Patryk Wolski), Karol Czubak (46 Norbert Hołtyn).