Ostatni taniec sezonu – zapowiedź spotkania z Wikędem

Za nami 34. spotkania “Czarnych Wilków” sezonu 2021/2022. Przed nami natomiast ten ostatni mecz, spinający klamrą prace podopiecznych Karola Szymleka w aktualnej edycji rozgrywek czwartoligowych. Do Bytowa przyjedzie rozpędzony zespół Wikędu Luzino, który przyjedzie po raz drugi tej piłkarskiej wiosny powalczyć o ligowe punkty przy Mickiewicza 13.

Zespół z Luzino jest w ostatnim czasie w gazie. Wydaje się, że ulubioną liczbą Wikędu jest “trójka”. Dlaczego? Bowiem 3. ostatnie mecze wygrali strzelając po 3 bramki, zaliczając 3 czyste kota oraz gwarantując sobie 3. miejsce w ligowej tabeli. Jest pewne, że w jutrzejszym spotkaniu czarno-biało-czerwonych czeka bardzo trudna przeprawa przez 90. minut w walce o ligowe punkty.

W 4. ostatnich spotkaniach sezonu “Czarne Wilki” trafiły w terminarzu na wszystkie zespoły z TOP3. Jutrzejszy mecz będzie meczem, jak już wspominaliśmy, z drużyną z najniższego stopnia podium. Podopieczni Macieja Plińskiego w tym spotkaniu nie grają już o nic. 5 punktów przewagi nad czwartym Gryfem Wejherowo, 4 punkty straty do drugiego Jaguara Gdańsk – na samej górze tabeli nie nastąpią żadne zmiany.

Inaczej wygląda natomiast sytuacja podopiecznych Karola Szymleka, którzy nadal nie są pewni miejsca na koniec sezonu. Teoretycznie – jakakolwiek była by to pozycja, nie ma ona żadnego znaczenia jeśli chodzi o awanse, pieniądze czy inne aspekty. W praktyce lepiej fajnie jest skończyć sezon na miejscu szóstym, a nie ósmym. Forma w meczach domowych w ramach grupy mistrzowskiej nie jest jednak zbyt optymistyczna. Z Mickiewicza 13 każdy rywal wracał z punktami podczas ostatnich 8. kolejek po rundzie zasadniczej. Ostatni mecz z rezerwami Lechii Gdańsk przełamał passe meczów wyjazdowych bez porażki. Nie mielibyśmy nic przeciwko, aby na samo zakończenie sezonu udało się przełamać również tą domową, negatywną passe.

Ostatni mecz tych zespołów odbył się 5. marca. Wówczas lepsi okazali się Luzinianie wygrywając 1:0 po bramce Patryka Regulskiego. Kto okaże się lepszy w kolejnym meczu? O tym przekonamy się już jutro.

Spotkanie Bytovii z Wikędem Luzino odbędzie się w sobotę, 11. czerwca, na Stadionie Miejskim przy ulicy Mickiewicza 13 w Bytowie. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 15:00.