Ostatni sprawdzian przed ligą

W sobotę na boisku w Bytowie czarno-biało-czerwoni zagrają ostatni sparing przed inauguracją sezonu. Naszym rywalem będzie KP Starogard Gdański. Początek meczu o 11:00.

Zespół ze Starogardu w minionym sezonie zajął 9. miejsce w drugiej grupie III ligi, czyli w tych samych rozgrywkach, których królem strzelców został nasz nowy napastnik Mateusz Kuzimski. W minionym sezonie w barwach KP Starogard grało dwóch byłych zawodników “Czarnych Wilków”. Byli to Kacper Łazaj i Dawid Retlewski. Pierwszy z nich w zespole naszego jutrzejszego rywala występował w rundzie wiosennej, w której wystąpił w 15 meczach i strzelił 2 gole. Drugi natomiast, podobnie jak Łazaj, w Starogardzie spędził ostatnich 6 miesięcy. W tym czasie zagrał w 15 meczach, w których zdobył aż 11 goli.

Trenerem KP Starogard jest również nasz były zawodnik – Łukasz Kowalski. W barwach Bytovii występował przez dwa sezony w latach 2012-2014. W czerwcu jego podopieczni wygrali Regionalny Puchar Polski na szczeblu okręgu pomorskiego po zwycięstwie 1:0 z GKS-em Przodkowo. Co ciekawe przed mundialem w Rosji z ekipą ze Starogardu mierzyła się reprezentacja Polski. Kadrowicze pokonali KP aż 6:0. Nasi jutrzejsi rywale do rywalizacji w III lidze wracają 11 sierpnia.

Dla czarno-biało-czerwonych sobotni spotkanie będzie ostatnim sprawdzianem przed początkiem rywalizacji na zapleczu ekstraklasy. W ostatnich sparingach gra naszego zespołu napawała optymizmem. Gra Bytovii z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. Liczymy, że jutro uda nam się wygrać spotkanie, by w dobrych humorach przygotowywać się do pierwszego meczu nowego sezonu I ligi.

BYTÓW, godz. 11.00 MKS Bytovia Bytów – KP Starogard Gdański