Ostatki w Pelplinie | Zapowiedź spotkania

Nadszedł czas piłkarsko pożegnać 2021 rok. Rundę jesienną zakończymy w Pelplinie, gdzie zmierzymy się z miejscową Wierzycą. Spotkanie pomiędzy 6., a 7. drużyną ligowej tabeli – zapowiada się zatem walka o lepsze umiejscowienie podczas zimowej przerwy.

Nasz sobotni rywal znajduje się tuż za nami w ligowej tabeli odstając od “Czarnych Wilków” jedynie na jeden punkt. Dotychczas w 14 spotkań z 7. wyszli zwycięsko, a w dwóch podzielili się punktami z oponentem co na ten moment daje im 23. punkty na swoim koncie. Dla stałego bywalca tej ligi wynik ten jest dobry, zważywszy na małe różnice punktowe pomiędzy 3., a 8. miejscem. Spotkania 16. kolejki będą miały znaczenie dla miejsc, na których zespoły “przezimują” przerwę między rundami.

Ostanie spotkanie zawodnicy z Pelplina zremisowali 2:2 z rezerwami gdańskiej Lechii, co pozostawiło oba zespoły z taką samą liczbą punktów i 7. miejscem ex aequo. Wynik ten, patrząc na dobrą grę młodej Lechii można uznać za pozytywny. Wierzyca potrafi wygrywać z takimi zespołami jak Gryfa, ale potem przegrywać zaskakująco z zespołami z dołu tabeli jak np. Borowiak Czersk. Trudno jest więc określić na jaką dyspozycje tej drużyny trafimy. U siebie ten zespół jednak nie remisuje, co “Czarnym Wilkom” w meczach wyjazdowych udaje się regularnie.

Na 7 spotkań w delegacji aż 4 zakończyły się podziałem punktów, a tylko jedna wygraną. Dwie porażki to pierwsze dwa mecze w roli gościa, kiedy to na inauguracje przegraliśmy ze Czarnymi Pruszcz Gdański oraz 2. kolejki później z Lechią II. Bytovia na wyjazdach nie zachwyca tak jak w swoim domu przy Mickiewicza. Mimo znakomitej passy bez porażek ostatnio przeważają z znacznym stopniu remisy. Faktem jest to, że punkty cały czas trafiają na konto zespołu, jednak małe różnice punktowe w tabeli mogą spowodować, że z czasem te remisy nie będą wystarczające. W Pelplinie nadejdzie dobry czas, by rok zakończyć pozytywnie i z uśmiechem na twarzach oraz z puntami wrócić do Bytowa. Czy to zadanie się uda, czy może jednak gospodarze jutrzejszego spotkania zadowolą swoich kibiców na trybunach pelplińskiego stadionu? O tym przekonamy się już jutro.

KS Wierzyca Pelplin vs MKS Bytovia Bytów | 20.11. (sobota), godzina 11:00 | Pelplin, Czarneckiego 8

 146 total views,  8 views today