Oskar Krzyżak zawodnikiem Bytovii

Oskar Krzyżak dołącza do zespołu “Czarnych Wilków”! 19-latek przychodzi do drużyny na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Rakowa Częstochowa. Oskar, witamy w czarno-biało-czerwonej rodzinie!

Oskar urodził się 24 stycznia 2002 roku w Częstochowie, gdzie również stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. Jest wychowankiem Znicza Kłobuck, jednak większość swojej juniorskiej przygody spędził w Rakowie, do którego dołączył w 2013 roku. To właśnie tu, przechodząc przez szczeble juniorskie oraz rezerwy został zauważony przez sztab pierwszego zespołu, który wprowadził go do szerokiej kadry w marcu 2018 roku. W grudniu minionego roku został zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy, jednak nie zadebiutował jeszcze w tych rozgrywkach. W Bytowie otrzyma szansę na zebranie swoich pierwszych minut na poziomie centralnym.

Rosły, mierzący 190cm obrońca jest reprezentantem Polski U-19.  Do kadry jest powoływany już od drużyny U-16 – pierwsze powołanie dostał we wrześniu 2017 roku.

Cieszę się z przyjścia do Bytovii, gdyż jest to klub, który daje mi szansę rozwoju. Jestem pewny, że zarówno klub, jak i ja skorzystamy na tym jak najlepiej. Dam z siebie wszystko, by zaprezentować się jak najlepiej w nadchodzącej rundzie – powiedział po podpisaniu kontraktu młody obrońca.

Oskar, witamy w czarno-biało-czerwonej rodzinie i życzymy powodzenia na drugoligowych boiskach!