komunikat

Odwołane treningi

Z powodu zagrożenia rozprzestrzeniającego się koronawirusa, od jutra odwołane zostają wszystkie treningi grup juniorskich na dwa tygodnie. Będziemy na bieżąco informować o kolejnych decyzjach.

Prezentujemy również oświadczenie Zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej: 

“Decyzją Zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zawiesza się najbliższe dwie kolejki w rozgrywkach juniorskich na terenie województwa pomorskiego. Decyzja dotyczy rozgrywek zaplanowanych na terminy 14/15 marca, 21/22 marca 2020 r. oraz innych meczów juniorskich granych awansem i zaplanowanych na najbliższe dwa tygodnie.

​Działanie to ma na celu wzmocnienie środka zapobiegawczego podjętego przez Premiera, w postaci zamknięcia placówek oświaty na najbliższe dwa tygodnie.

Zarząd oraz Komisje w najbliższych dniach wypracują stanowisko dotyczące nierozegranych meczów.

Bardzo prosimy o uczulenie młodych zawodniczek i zawodników, aby potraktowali ten czas poważnie, a nie jako dodatkowe ferie. Należy ograniczyć spotkania w większych grupach oraz na bieżąco stosować się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

Apelujemy również do klubów, aby wstrzymały się z organizacją turniejów halowych oraz innych wydarzeń sportowych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, a nie podlegających bezpośrednio pod jurysdykcję Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Decyzja w sprawie rozgrywek seniorów zapadnie w dniu jutrzejszym (12 marca) po nadzwyczajnym posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.”