Niedziela przy Mickiewicza 13 | Zapowiedź spotkania z Gromem

W ten weekend nietypowo, bo w niedzielne popołudnie, ligowe emocje zagoszczą przy Mickiewicza 13. “Czarne Wilki” powalczą o punkty z Gromem Nowy Staw. Początek spotkania o godzinie 13:00. 

Grom Nowy Staw to zespół, który już od kilku lat trzyma stały, stabilny poziom w pomorskim futbolu. Od momentu awansu do IV ligi w sezonie 2015/2016 nie spadli ponownie do ligi okręgowej, a co więcej udało im się wywalczyć awans o klasę wyżej. W sezonie 2019/2020 grali bowiem w rozgrywkach II grupy 3. ligi, jednak na tym ich przygoda się zakończyła. W tym sezonie zajęli bowiem przedostatnie miejsce z 14. punktami na swoim koncie.

Jeśli chodzi natomiast o aktualny sezon w 14. kolejkach udało im się na swoje konto uzbierać 24. punkty, co aktualnie daję im 8. lokatę w ligowej stawce. Zdobyte punkty mogą zawdzięczać między innymi znakomitej defensywie, która na ten moment pozwoliła rywalom trafić do ich siatki zaledwie 10. razy. To mniej niż wicelider – Chojniczanka II Chojnice, której rywale trafili do siatki 14 razy, oraz lider stawki – Wikęd Luzino – z 15 bramkami wpuszczonymi. Statystyka 0,7 bramki wpuszczonej na mecz może martwić “Czarne Wilki” przed niedzielnym spotkaniem, w szczególności formacje ofensywną.

Bytowiacy dotychczas na swoje konto zapisali 13 punktów wygrywając z 14. meczów zaledwie 3. Mecz z Gromem będzie 7. okazją, by wygrać pierwsze spotkanie domowe w tym sezonie. Poprzednie mecze zakończyły się 3 porażkami oraz 3 remisami. Statystyki wyraźnie pokazują, że mecze domowe po prostu nie idą po myśli podopiecznych Karola Szymleka. Impas trwa bowiem tylko w meczach w Bytowie – z delegacji tych udało się aż 3 razy przywieźć bowiem komplet punktów.

Czy tym razem uda się przełamać trwająca do początków sezonu serię bez wygranej przy Mickiewicza 13? Czy może wyżej lokowany rywal pokaże, że miejsce w tabeli nie jest przypadkiem? O tym przekonamy się już jutro.

Spotkanie Bytovii z Gromem Nowy Staw odbędzie się w niedzielę, 30 października, na Stadionie Miejskim w Bytowie mieszczącym się przy ulicy Mickiewicza 13. Początek spotkania o godzinie 13:00. Kasy biletowe przed spotkaniem zostaną otwarte o godzinie 11:00.