Bytovia – Grom Nowy Staw 1:2

Niestety przegrywamy przed własną publicznością z Gromem Nowy Staw 1:2. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył w drugiej połowie Artur Rzepinski.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od ataków zespołu z Nowego Stawu, co już w 9 minucie przełożyło się na bramkę zdobytą przez gości. Do siatki strzeżonej przez Bartosza Ryngwelskiego piłkę skierował Mateusz Borowski. W kolejnych minutach rywalizacja nieco się wyrównała i do głosu doszli podopieczni Karola Szymleka. Dobrą sytuację do zdobycia bramki miał Samuel Wirkus, jednak dobrą interwencją popisał się golkiper gości. W ostatnich minutach pierwszej części spotkania niefortunną interwencję w polu karnym zanotował Michał Wdowiak, który sfaulował zawodnika z Nowego Stawu i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł strzelec pierwszego gola Mateusz Borowski, który precyzyjnym strzałem zmylił Bartosza Ryngwelskiego. Do szatni gości schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Początek drugiej połowy to lepsza gra zespołu Gromu Nowy Staw. Bytovia nie mogła dojść do głosu aż do ostatniego kwadransa meczu, gdy nasi zawodnicy zaczęli stwarzać sobie sytuacje pod bramką Gromu. W 80 minucie fantastycznym uderzeniem zza pola karnego popisał się Kacper Bąkowski, piłka jednak odbiła się od słupka bramki gości i trafiła prosto pod nogi Artura Rzepinskiego, który dobił piłkę do pustej bramki. Złapaliśmy kontakt z przeciwnikiem i dążyliśmy do zdobycia drugiej bramki, jednak mimo naporu ze strony “Czarnych Wilków” wynik nie uległ już mianie i spotkanie zakończyło się porażką naszego zespołu 1:2.

MKS Bytovia Bytovia – Grom Nowy Staw 1:2 (0:2)
Bramki: A.Rzepinski 80′ – M.Borowski 9′, 45′ (k.)

Bytovia: B.Ryngwelski, G.Lejk, S.Wirkus (46′ K.Kropidłowski), J.Głowiński (61′ A.Rzepinski), M.Błaszkowski, V.Kaydrovych, R.Regliński (73′ B.Chojnacki), P.Wolski I (78′ P.Wolski II), M.Wdowiak (61′ J.Malich), P.Leik, K.Bąkowski.

Grom: D.Leleń, A.Polański, S.Gwóżdź, J.Jędrzejewski, N.Hołtyn, R.Zieliński, P.Deja (82′ M.Przybylski), M.Borowski (89′ K.Błażek), D.Zieliński (82′ M.Gruszewski), T.Panek, M.Sadowski (60′ J.Stanikowski).