Na wyjeździe z “Dumą Warmii”

Przed nami drugie spotkanie rundy rewanżowej. Tym razem zmierzymy się na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn. Pierwszy gwizdek w tym meczu usłyszymy o 16:00.

Olsztynianie to zespół plasujący się na dole tabeli. Obecnie zajmują 16. miejsce w tabeli, które jeśli liga kończyłaby się dzisiaj, sprawiłoby, że Stomil spadłby z ligi. Do tej pory nasz jutrzejszy rywal zdobył 18 punktów. Na taki wynik złożyło się 5 zwycięstw, 3 remisy i aż 10 porażek. Do Bytovii Stomil traci 8 oczek.

Na początku obecnego sezonu “Duma Warmii” nie mogła występować na własnym boisku ze względu na wymianę murawy na stadionie. Obecnie jednak olsztynianie mogą już grać przed własną publicznością.

W październiku doszło do zmiany trenera w Olsztynie. Na ławce trenerskiej Kamila Kieresia zastąpił Piotr Zajączkowski. Pod jego wodzą Stomil po dwa mecze wygrał, przegrał i zremisował. Najlepszymi strzelcami w drużynie Zajączkowskiego są: Michał Góral, Grzegorz Lech i Wołodymyr Tanczyk. Wszyscy trzej mają na koncie po trzy trafienia w Fortuna 1 Lidze.

Stomil ma jednak ogromne problemy finansowe. Niewiele brakowało, a sobotnie spotkanie z Bytovia w ogóle by się odbyło, a “Duma Warmii” była bliska wycofania się z rozgrywek. Zawodnicy zbojkotowali nawet dwa treningi w tym tygodniu. Ostatecznie jednak ryzyko wycofania się Stomilu z rozgrywek minęło i jutrzejszy mecz zostanie rozegrany zgodnie z planem.

Bytovia ma w ostatnich tygodniach bardzo dużo pecha. Mimo bardzo dobrej postawy na boisku brakuje nam nieco szczęścia, aby odnieść długo wyczekiwane zwycięstwo. Nasz zespół ma aż 10 razy dzielił się punktami z rywalami. Miejmy nadzieję, że sobotnie starcie ze Stomilem przełamie serię remisów i z Olsztyna wrócimy z kompletem punktów. W jutrzejszym meczu nie wystąpi Maciej Dampc, który będzie pauzował za kartki. W 2. kolejce obecnego sezonu spotkanie pomiędzy Bytovią a Stomilem zakończyło się bezbramkowym remisem.

Olsztyn, godz. 16:00 Stomil Olsztyn – MKS Bytovia Bytów

Zapraszamy na relację radiową z tego spotkania. Początek transmisji o 15:55!

Kurs w Fortunie na zwycięstwo Bytovii wynosi 3.10, na remis 3.25, natomiast porażkę 2.25. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie tutaj.

                                                         
„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”