Łukasz Hinc nowym prezesem Bytovii

Podczas wczorajszego spotkania Zarządu Stowarzyszenia MKS Bytovia wyłoniony został nowy prezes Zarządu, którym został Łukasz Hinc. Funkcję przejął od ustępującego z tej roli Krystiana Błanka. Nowemu prezesowi życzymy powodzenia w pracy i wielu sukcesów w nowej roli.

Hinc jest wychowankiem Bytovii, w której szeregach stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. Jednak zespołem, w którym spędził większość swojej przygody z piłką, jest Zawisza Borzytuchom. Do zespołu “Spartan” dołączył w wieku 14 lat, grając w drużynach młodzieżowych B oraz A.  Czas spędzony w Borzytuchomiu może uznać za bardzo udany, gdyż debiutując w rozgrywkach B-Klasy w kolejnych latach zaliczył z drużyną Zawiszy awanse aż o 3 szczeble.

Przed dwoma laty Hinc powrócił do Bytovii i tworzącego się tu projektu #nowakarta, jednak przez kontuzję opuścił “Czarne Wilki” po pół roku i powrócił do Zawiszy Borzytuchom, gdzie oprócz gry w piłkę pełnił również rolę prezesa klubu. W tej funkcji działał aż do 14 maja bieżącego roku. Dzisiaj Łukasz już jako prezes powraca na Mickiewicza 13. Raz jeszcze życzymy powodzenia i wielu sukcesów w Bytovii.

– Dziękuję wszystkim członkom zarządu za zaufanie i wybranie mnie na nowego prezesa klubu. Przede mną oraz zarządem bardzo dużo pracy, pierwsze kroki to zapoznanie się z aktualną sytuacją finansową, personalną czy organizacyjną w klubie. Jestem podekscytowany i gotowy do działania. Od razu zabieram się do pracy. Jeszcze za wcześnie na przedstawianie konkretnych planów, potrzebuję kilku dni na przegląd wszystkiego co z klubem związane. Bytovia Bytów to coś więcej niż klub! – komentuje Łukasz Hinc, nowy prezes Bytovii.