Krystian Błank przestaje pełnić funkcję prezesa Zarządu MKS Bytovia

Podczas wczorajszego spotkania Zarządu Stowarzyszenia MKS Bytovia doszło do zmian w strukturach klubu. Z funkcji prezesa ustąpił Krystian Błank. Na jego miejsce został powołany nowy prezes, którego nazwisko ujawnimy dziś po południu. Krystianowi dziękujemy za prawie dwa lata prezesury w Bytovii i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym.

Krystian Błank z Bytovia związany był ponad 9 lat. Najpierw poprzez nieoficjalną stronę opisującą wydarzenia w klubie – bytoviahpu.pl. Następnie w lipcu 2018 r. dołączył do oficjalnych mediów klubowych i był odpowiedzialny za działania marketingowe. W tzw. międzyczasie sprawował również funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Następnie w czerwcu 2021 r. dołączył do Zarządu klubu, jako sekretarz. Po śmierci ówczesnego prezesa Przemysława Gawina, Krystian Błank przejął jego obowiązki i kontynuował projekt #nowakarta. Oficjalnie stanowisko prezesa objął 22 listopada 2021 r.

Ustępujący prezes w klubie pozostanie do początku lipca bieżącego roku, by uporządkować i zamknąć sprawy związane z kończącym się powoli sezonem. Raz jeszcze dziękujemy Krystianowi za serce i pracę włożoną w rozwój klubu!

– Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, trenerom, pracownikom klubu, wolontariuszom, sponsorom i wszelkim innym osobom, z którymi miałem przyjemność współpracować przez ostatnie lata. Był to dla mnie niezapomniany okres, który wiele mnie nauczył. Cieszę się, że mogłem współtworzyć historię klubu z mojego rodzinnego miasta, jako prezes. Myślę, że udało się wykonać niezłą robotę, jeśli chodzi o wyprowadzenie klubu na prostą i postawienie go na nogi. Na pewno jednak jeszcze sporo zostało do zrobienia. Trzymam kciuki za dalszy rozwój klubu i mam nadzieję, że Bytovia w końcu wyjdzie z problemów. Raz jeszcze dziękuję i życzę powodzenia nowemu prezesowi – powiedział ustępujący ze stanowiska prezesa Zarządu Krystian Błank.