fabryka zdrowia

Działamy z Fabryką Zdrowia!

Dzisiaj zawodnicy naszej drużyny przeszli analizę składu ciała. To jeden z elementów kontynuacji współpracy z Fabryką Zdrowia.

– Sprawdziliśmy zawodników pod względem składu tkanki tłuszczowej i ogólnej masy ciała. Kolejne takie badania zrobimy tuż przed urlopami i zaraz po ich zakończeniu. Ma to celu kontrolowanie prawidłowej masy ciała i tkanki tłuszczowej. Zarówno za mała, jak i za duża tkanka tłuszczowa może być problemem, bo przekłada się na sprawność i wydolność piłkarzy. Na tym będzie polegała nasza współpraca, jeśli chodzi o dietę. Ponadto będziemy pracować również w czasie zimowych przygotowań. Drużyna będzie przychodziła do mnie na treningi typu fitness – wyjaśnia Katarzyna Klaman z Fabryki Zdrowia.

– Po raz drugi będziemy korzystać z usług Fabryki Zdrowia. Cieszę się, że możemy współpracować z Kasią Klaman, która jest dużym fachowcem w tym, co robi. Chcemy, żeby pomogła nam w przygotowaniu fizycznym, obudowaniu mięśniowym i profilaktyce przed kontuzjami. W tamtym roku również współpracowaliśmy z Kasią i byłem bardzo zadowolony. Praktycznie nie mieliśmy wiosną żadnych kontuzji mięśniowych, jedynie zdarzyły się mechaniczne. W styczniu ruszamy z Fabryką Zdrowia do ciężkich przygotowań do rundy wiosennej – mówi trener Adrian Stawski.