Drapieżnik w twierdzy | Zapowiedź spotkania

Niezdobytą w tym sezonie bytowską twierdzę czeka kolejny atak. Tym razem na Mickiewicza 13 zawita niepokonany wicelider rozgrywek, Jaguar Gdańsk. Czy “Czarnym Wilkom” uda się potrzymać zwycięską passe domowych spotkań z drużyną, która w tych rozgrywkach nie doznała smaku porażki?

Jaguar w rozgrywkach czwartoligowych występuje od sezonu 2014/2015. Debiutancki sezon zakończyli obiecująco na 5. miejscu. Kolejne pięć sezonów to miejsca głównie w rejonach środka oraz dołu tabeli. Sytuacja ta zmieniła od ubiegłej kampanii ligowej, którą zakończyli na 3. miejscu. Znakomite wzmocnienia, wśród których znalazł się nasz ex-zawodnik, Deleu, oraz trwająca, rewelacyjna runda jesienna pokazują, że nasz sobotni rywal mocno aspiruje o awans do III ligi. Na ten moment idą łeb w łeb ze swoim lokalnym rywalem – Gedanią Gdańsk. Obie drużyny uzbierały już na swoim koncie po 26. punktów i są w trwającej kampanii ligowej niepokonane.

Jaguar do 10. kolejki ma najlepszą defensywę w lidze i nie zapowiada się, by ktoś mógł im ten tytuł w najbliższym czasie odebrać. Dotychczas w pięciu spotkaniach zachowali czyste konto, a w pozostałych pięciu stracili łącznie 6 bramek. Jedynie rezerwy Arki zdołały na inauguracje sezonu strzelić więcej niż jedną bramkę, co zakończyło się podziałem punktów przy wyniku 2:2.

“Czarne Wilki” w sobotnim spotkaniu będą walczyć nie tylko o zdobycie ligowych punktów. Podopieczni Karola Szymleka będą walczyć m. in. o podtrzymanie passy 9 spotkań bez porażki, jak i o podtrzymanie bytowskiej twierdzy nadal niepokonanej. Grom, Kowale, Władysławowo, Gryf – żadna z drużyn, które zawitały w tym sezonie na Mickiewicza 13 nie wywiozła z Bytowa chociażby punktu. Tym razem, mimo atutu własnego boiska, bytowiacy faworytami nie są. Lecz mimo bycia w tym spotkaniu przysłowiowym Dawidem możemy być pewni, że drużyna da z siebie wszystko, by pokonać goliata z Gdańska.

MKS Bytovia Bytów vs KS Jaguar Gdańsk | 16 października (sobota), godz. 18:15 | ulica Mickiewicza 13, Bytów

 269 total views,  4 views today