D.Kiedrowski: Wszystkie ręce na pokład

Z wiceprezesem MKS Bytovii Bytów – Dariuszem Kiedrowskim rozmawiamy o bieżących wydarzeniach w klubie.

Jak wygląda obecna sytuacja klubu?

Na pewno nie jest najlepsza, bo nie mamy tylu funduszy, co w poprzednich latach. Mamy ich znacznie mniej, ale pozwalają one na przystąpienie do I ligi. Oczywiście wciąż szukamy dodatkowych pieniędzy i nowych sponsorów. Zachęcam wszystkie firmy do współpracy, bo wiem, że naprawdę wielu osobom leży na sercu los Bytovii. W niedalekiej przyszłości chcemy stworzyć Klub Biznesu, który będzie miał jednoczyć przedsiębiorstwa, również te małe, w celu pomocy naszemu klubowi i nie tylko. Chcemy uruchomić także tzw. skarbonkę dla kibiców, którzy chcieliby nam pomagać. Mamy wiele zapytań od fanów, którzy pragną dołożyć swoją cegiełkę do naszego budżetu, dlatego też wyjdziemy naprzeciw oczekiwaniom. Niedługo poinformujemy o szczegółach tej akcji. Można więc powiedzieć, że działamy w ramach hasła: wszystkie ręce na pokład.

Chciałbym również dodać, że ostatnie dni są dla zarządu bardzo intensywne. Chciałbym podkreślić, że fakt otrzymania licencji na grę w I lidze, wcale nie oznacza, że nasza praca się zakończyła. Wciąż jest jej dużo, a często jest ona może nawet niewidoczna dla kibiców. Zapewniam jednak, że ciągle rozmawiamy, spotykamy się i działamy.

Jakiej drużyny możemy więc spodziewać się w nowym sezonie?

Na pewno nie będzie wielkich gwiazd w zespole, ale będą natomiast przede wszystkim młodzi zawodnicy. Oni z pewnością zrobią wszystko, aby się pokazać w I lidze, więc o ich ambicję możemy być spokojni. Drużyna rozpoczęła już treningi i gry kontrolne. Zakontraktowaliśmy sparingi z bardzo dobrymi rywalami, nawet z zagranicy. Testujemy wielu zawodników, a z kilkoma już nawet się porozumieliśmy. Zostanie także kilku obecnych piłkarzy, z którymi negocjujemy przedłużenie kontraktów. Będziemy wkrótce informować o decyzjach personalnych na naszej nowej stronie internetowej.

Co chciałby pan jeszcze przekazać naszym kibicom?

Bardzo zachęcam ich do jak najliczniejszego przychodzenia na nasze mecze. Mamy wiele pomysłów na to, aby nasze domowe spotkania były prawdziwym piłkarskim świętem. Pracujemy nad rozwiązaniami marketingowymi i promocyjnymi. Nie ma też co ukrywać, że im większa sprzedaż biletów i karnetów, tym więcej środków wpłynie do naszego budżetu. Każdy kibic może więc w bardzo łatwy sposób pomóc naszemu klubowi poprzez zakup wejściówek.

Mam również przyjemność ogłosić transfer, ale nie czysto sportowy, a medialny. Nową stronę klubową poprowadzą Przemysław Gawin i Krystian Błank. Wcześniej przez 5 lat prowadzili nieoficjalny serwis bytoviahpu.pl, który zbierał wiele pochlebnych opinii. Zaproponowaliśmy chłopakom współpracę i od teraz będą z nami działać wspólnie. Cieszymy się z tego bardzo mocno.