W środę z Bałtykiem Koszalin

Już w środę zagramy drugi sparing podczas letniego okresu przygotowawczego. Tym razem naszym rywalem będzie Bałtyk Koszalin. Początek spotkania o 18:00.

Bałtyk to jeden z dwóch koszalińskich zespołów występujących w drugiej grupie III ligi. Na tym poziomie występuje również Gwardia. W minionym sezonie Bałtyk zajął 13. miejsce w III-ligowych rozgrywkach z dorobkiem 40 punktów. Na taki wynik złożyło się 12 zwycięstw, 4 remisy i 18 porażek. Był to pierwszy sezon Bałyku po powrocie na ten poziom rozgrywkowy, po dwurocznej nieobecności i występach w IV lidze.

W Bałtyku Koszalin występował przez kilka sezonów Adrian Kwiatkowski, który jest również wychowankiem tego zespołu. 21-letni pomocnik latem tego sezonu dołączył do naszej drużyny z Błękitnych Stargard.

Bytovia ma za sobą już pierwszy sparing podczas letniego okresu przygotowawczego. W sobotę nasi zawodnicy przegrali z Lechią Gdańsk w Cetniewie 1:7. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Przemysław Lech. Tego lata trwa gruntowna przebudowa Bytovii. Nasz zespół wzmocniło wielu zawodników. Do tej pory dołączyli do nas: Deleu, Daniel Feruga, Norbert Hołtyn, Adrian Kwiatkowski, Przemysław Lech, Fabian Lengiewicz, Adrian Liberacki, Michał Rutkowski oraz Denisław Stanczew. Miejmy nadzieję, że pierwszy sparing z Lechią był tylko wypadkiem przy pracy w starciu z bardzo trudnym rywalem i już jutro Bytovia pokaże się z dużo lepszej strony i osiągnie dobry wynik w meczu z Bałtykiem Koszalin.

Bytów, godz. 18:00 MKS Bytovia Bytów – Bałtyk Koszalin