Porażka z Myśliwcem

W niedzielę 30 sierpnia Junior C1 na boisku w Tuchomiu rozpoczął pierwszy mecz w ramach SKO w rundzie jesiennej. O godz. 13.00 sędzia główny zagwizdał po raz pierwszy w meczu pomiędzy Myśliwcem Tuchomie a Bytovią Bytów.

Od początku spotkania nasz zespół próbował narzucić swój styl gry, lecz dobrze zorganizowany przeciwnik skutecznie likwidował ataki. W czasie gry uwidoczniła się lekka przewaga naszego zespołu, gdzie trzykrotnie dochodziliśmy do sytuacji bramkowych, w których Max Wirkus i Kamil Stenka mogli otworzyć wynik spotkania. Niestety w poczynaniach młodych zawodników zabrakło zimnej krwi i trochę szczęścia.

Jak to w piłce bywa, sytuacje niewykorzystane lubią się mścić. Wystarczyło 5 minut, aby gospodarze w 34 i 39 minucie meczu zdobyli dwie bramki przy biernej postawie linii obrony, gdzie dwukrotnie nasi zawodnicy pozwolili oddać strzały na bramkę z pola karnego. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 2:0 dla Myśliwca.

Na drugą połowę zawodnicy Bytovii wyszli bardzo zmotywowani z chęcią odwrócenia losów spotkania. Gra wyglądała bardzo dobrze, coraz częściej nasi zawodnicy zagrażali bramce gospodarzy. W 53 minucie po wrzutce z prawej strony w pole karne przez Ksawiera Wojacha piłkę przepuścił Kamil Stenka i do piłki dobiegł Łukasz Sandak, który kapitalnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Myśliwca. Zdobyliśmy bramkę kontaktową, a gra układała się po naszej myśli. Jednak w 56 minucie zawodnik gospodarzy dośrodkował piłkę z prawej strony i szczęśliwym trafem przelobował naszego bramkarza. Piłka wpadła do bramki. Ta sytuacja podcięła skrzydła naszym zawodnikom, jednak nie zrezygnowali ze zdobycia bramki.

W 65 minucie żółtą kartkę otrzymał Ksawier Wojach. Niestety w 68 minucie po rzucie wolnym dla gospodarzy i dobitce z 12 metrów po zamieszaniu w polu karnym stracimy czwartą bramkę. Gra na boisku od tego momentu stała się coraz bardziej nerwowa i się zaostrzyła. W rezultacie czego w 70 minucie Kamil Stenka otrzymał czerwoną kartkę po dwóch faulach i osłabił nasz zespół. Pod koniec meczu mieliśmy jeszcze dwie sytuacje, po których mogliśmy zagrozić bramce Myśliwca, ale zabrakło szczęścia. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla gospodarzy.

– Moi zawodnicy rozegrali dobre spotkanie i jestem zadowolony z gry mimo niekorzystnego wyniku. Mieliśmy sytuacje bramkowe, które sprawnie potrafiliśmy sobie wypracować, co mnie bardzo cieszy, zabrakło trochę szczęścia, a mecz mógłby się inaczej potoczyć. Chłopcy muszą się jeszcze lepiej zgrać i myślę, że w następnych zawodach pokażą jeszcze lepszą grę – powiedział po meczu trener Adam Zborowski.

Myśliwiec Tuchomie – Bytovia Bytów – 4:1
Bramka dla Bytovii: Łukasz Stenka,
Kartki: żółta – Ksawier Wojach, czerwona – Kamil Stenka
Skład zespołu: P. Król, A. Kolaszt, P. Borkowski, J. Łącki, M. Kobiela, A. Prądziński, H. Kąkol, B. Domaros, K. wojach, M. Wirkus, G. Orłowski. Rezerwowi: K. Stenka, Ł. Sandak, I. Łosiński, K. Łoza, A. Wyszomirski, A. Żuk.