Zwycięstwo na otwarcie

Junior B wygrał na otwarcie ligi z Jaguarem Gdańsk 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Łukasz Kurs.

Na pierwszy mecz w sezonie czarn-biało-czerwoni wybrali się do Gdańska, gdzie rywalizowali z Jaguarem. Od początku spotkanie było wyrównane. Przez pierwszy kwadrans obie drużyny się sprawdzały i bały się zaryzykować. Pierwsza groźniejsza sytuacja Bytovii zakończyła się zdobyciem bramki. Po jednym z rzutów wolnych Ł.Kurs, zamykając dośrodkowanie, wpakował piłkę do siatki. Po chwili mogło być 0:2, ale J.Malich przekombinował w dogodnej sytuacji i piłka przeleciała wzdłuż bramki.

Drugie 40 minut przebiegło pod kontrolą Bytovii, która przerywała akcje gospodarzy i wychodziła z szybkimi kontrami, stwarzając sobie dogodne sytuacje. Świetną szansę zmarnował Kurs, który przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Po chwili M.Wirkus znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i przegrał pojedynek. Uderzeń z daleka próbowali Szulfer, Kuczkowski i Leik, lecz za każdym razem strzelali obok bramki.

– Zagraliśmy dobre spotkanie i dzięki temu wygraliśmy na trudnym terenie. Stworzyliśmy sobie dużo sytuacji do strzelenia bramki, lecz brakowało wykończenia. Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie – mówi trener Mateusz Śmigiel.

1 KOLEJKA – JUNIOR B: JAGUAR GDAŃSKI – MKS BYTOVIA BYTÓW 0:1

Bramka: Ł.Kurs

Bytovia: A. Stachyra, D. Kowalonek, O. Depka Prądzyński, Sz.Pruss (76 H. Malich), D. Somionka, M.Kuczkowski, Ł. Kurs (75 Ł. Marcinkowski), M. Leik (69 M. Turowski), J. Malich (78 W.Treder), F. Szulfer, B. Wolski (64 M. Wirkus) oraz D. Orłowski, K. Szariak.