Zatopić Arkę | Zapowiedź spotkania

Nadszedł czas pożegnać piłkarski 2021 rok przy Mickiewicza 13. Ostatnie ligowe spotkanie w Bytowie rozegramy z rezerwami Arki II Gdynia. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi o godzinie 18:00.

Jak to zwykle wygląda w przypadku rezerw klubów z poziomu centralnego kadra naszego rywala składa się głównie z młodych i utalentowanych zawodników klubowej szkółki. Na Mickiewicza zawitają zawodnicy głównie z roczników 2002-2004 wzmocnionych o graczy z pierwszoligowych boisk. Mając na uwadze, że na zapleczu ekstraklasy “Śledzie” czeka daleki wyjazdowy mecz w Nowym Sączu możemy spodziewać się przyjazdu bardziej odmłodzonego teamu. Tak było i tydzień temu, kiedy to w małych derbach Żółto-niebiescy bez znacznych wzmocnień pokonali drugi zespół gdańskiej Lechii 2:0 po bramkach Ryka oraz Kroczyńskiego.

Na ten moment Arkowcy zajmują miejsce 6., tuż pod “Czarnymi Wilkami”. Mecz ten będzie miał wagę walki o wyższą pozycję z tabeli, gdyż obie ekipy mają na swoim koncie po 23 oczka. Nasz rywal rzadko kiedy dzieli się punktami — podczas 13. meczów tylko 2 razy spotkania kończyły się remisami, gdy podopieczni Karola Szymleka aż 5 razy kończyli spotkanie z jednym punktem.

Bytowiacy są natomiast po bardzo trudnym spotkaniu w Sycewicach, z których wyjechali z punktem. Punkt na pierwszy rzut oka wydaje się “tylko punktem”, jednak z przebiegu spotkania i warunków, w jakich mecz był rozgrywany to “oczko” okazuje się bardzo cenne. Zwłaszcza że czarno-biało-czerwoni zachowali dzięki niemu miejsce w czołowej piątce ligowej stawki. Przed jutrzejszą potyczką można po cichu faworyzować gospodarzy, którzy nie przegrali meczu u siebie od maja. W tym sezonie tylko Jaguar Gdańsk zdołał wywieźć chociaż jeden punkt — zespół, który w tym sezonie nie przegrał ani jednego meczu. Pokazuje to jak trudnym wyczynem jest pokonać bytowiaków w ich twierdzy. Czy ta sztuka uda się młodym zawodnikom z Gdyni?

MKS Bytovia Bytów vs Arka II Gdynia SA | 13 października (sobota), godzina 18:00 | Mickiewicza 13, Bytów