zasady powrotu

Zasady powrotu kibiców na Mickiewicza 13

Przedstawiamy zasady powrotu kibiców na mecze na naszym stadionie. Fani muszą stosować się do wszystkich wyznaczonych reguł.

 1. Podczas meczu udostępnione będą 4 sektory – A, B (oba na trybunie głównej), D (od ul. Brzozowej) i F (za bramką od strony sztucznego boiska). Klub udostępnia 500 miejsc dla publiczności.
 2. Dotychczasowe miejsca zakupione przez karnetowiczów tracą ważność. Związane jest to z koniecznym innym rozmieszczeniem kibiców. Oczywiście karnetowicze nie muszą kupować nowych wejściówek, ich karnety obowiązują nadal. W związku z tym karnetowicze mają pierwszeństwo do zajmowania miejsc na sektorze głównym (A i B). Miejsca są jednak ograniczone, dlatego karnetowicze po zapełnieniu trybuny głównej, mogą być kierowani również na pozostałe sektory.
 3. Zgodnie z regułami PZPN między kibicami musi być zachowany odstęp. Na grafice poniżej zaprezentowano należyte rozmieszczenie fanów na sektorze. Osoby z rodziny i mieszkające razem mają prawo do zajmowania miejsc obok siebie, uwzględniając dystans wobec innych.zasady powrotu
 4. Możliwość zakupienia jednorazowego biletu na spotkanie istnieje wyłącznie poprzez system sprzedaży internetowej. Wytyczne zakazują sprzedaży w punktach stacjonarnych. Dlatego wejściówkę można jedynie nabyć online, a bilet okazuje się za pomocą telefonu lub można go wydrukować indywidualnie. Zapraszamy na bilety.bytoviabytow.pl. Miejsca nie są numerowane. Liczba biletów jest ograniczona. Osoby, które zakupiły biletu, wchodzą wyłącznie na sektory D i F. 
 5. Wejście na stadion jest możliwe wyłącznie przy zakrywaniu nosa i ust. Kibice, którzy nie mają maseczek, przyłbic lub chust, nie zostaną wpuszczeni na obiekt. Fan może zdjąć maseczkę lub chustę jedynie po zajęciu miejsca. Nie ma możliwości przemieszczania się bez zakrywania nosa i ust. Przy każdym wejściu ustawione zostaną punkty do dezynfekcji, sympatycy muszą zdezynfekować dłonie.
 6. Porządku na obiekcie będą pilnować stewardzi, którzy kierują na odpowiednie miejsca i dbają o przestrzeganie rozmieszczenia kibiców. Niesłuchanie ich poleceń skutkuje opuszczeniem stadionu.
 7. Zabrania się wnoszenia bagażu podręcznego na stadion.
 8. Zalecamy wcześniejsze przybycie na stadion, ponieważ wydłużony zostanie czas kontroli. Bramy zostaną otwarte na półtorej godziny przed meczem. W kolejkach do wejść obowiązuje reguła dystansu społecznego.
 9. Niezwykle ważny jest zakaz gromadzenia się w większych skupiskach. Przykładowo stewardzi będą pilnować, aby w kolejkach do toalety zachowane były należyte odległości.
 10. W pierwszej kolejności stadion po zakończonym meczu opuszczają kibice ze sektora B oraz niezależnie po drugiej stronie boiska fani ze środkowej części sektora D, którzy będą kierowani przez stewardów. Po opuszczeniu stadionu przez wyżej wymienione osoby, z obiektu wychodzą kibice ze sektora A oraz niezależnie po drugiej stronie boiska sympatycy z pozostałych części sektora D. Następnie stadion opuszczają kibice ze sektora F. Jako ostatni z obiektu wychodzą media i osoby ze sektora VIP. Porządku wychodzenia pilnują stewardzi, którzy komunikują i wskazują ludziom, w jaki sposób opuścić boisko. Niezwykle ważną pomocą będą również komunikaty spikera, które będą powtarzane kilkukrotnie.
 11. Uczestnictwo w meczu w charakterze widza odbywa się wyłącznie na podstawie świadomej i bezwarunkowej akceptacji widza w zakresie ryzyka związanego z potencjalnym zakażeniem COVID-19 na stadionie podczas imprez organizowanych przez MKS Bytovia Bytów, w tym w oparciu o zrzeknięcie się ewentualnych roszczeń w stosunku do organizatora meczu.