Zagrali w Chocimierz Cup

W sobotę 24.11.2018 roku zespół Bytovii Bytów junior C1 wziął udział w turnieju halowym Chocimierz Cup 2018 w Tuchomiu. W turnieju brało udział siedem zespołów, w tym dwa reprezentujące nasz klub.

W ostatniej chwili zespół Wdy Lipusz zrezygnował z gry i dlatego w porozumieniu z organizatorem turnieju utworzyliśmy z naszego zespołu dwie ekipy: Bytovia i Bytovia II. W związku z tym nasze zespoły nie miały zmienników, a nasz bramkarz Arek Żuk grał na bramce w obu zespołach na przemian. Był to dla niego duży wysiłek, bo w sumie rozegrał aż 11 spotkań. Formuła turnieju była taka, że każdy zespół zagrał z każdym i w sumie drużyny rozegrały po sześć spotkań. W pierwszym meczu na początku turnieju spotkały się ze sobą oba nasze zespoły. Po wyrównanej walce naszych drużyn padł szczęśliwy remis dla drugiego zespołu Bytovii, która pod koniec spotkania zdołała wyrównać wynik meczu. Potem drogi naszych zespołów rozeszły się i graliśmy już z pozostałymi ekipami. Drużyna Bytovii w sumie w całym turnieju trzykrotnie zremisowała i trzykrotnie przegrała, zaś Bytovia II trzy razy zremisowała i trzy razy wygrała. Oba zespoły rozegrały bardzo dobre zawody i wszystkim zawodnikom należą się duże brawa, zwłaszcza, że były to pierwsze rozgrywki po rundzie jesiennej na parkiecie pod dachem. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Ksawier Wojach z naszego klubu. W turnieju udział wzięły drużyny: Lasertechnika Myśliwiec Tuchomie, Orkan Rumia I, Orkan Rumia II, Wirax Tuchomie, Start Miastko oraz nasze dwa zespoły.

– To był bardzo dobry turniej rozegrany przez moich podopiecznych. Chłopcy zagrali z dużym zaangażowaniem, popisując się ciekawymi zagraniami i pięknymi strzałami, które zamieniali na bramki. Rozegrali po sześć spotkań bez zmian, co było dużą dawką wysiłku fizycznego. Jestem zadowolony z gry zawodników i należą się im gratulacje za występ. Brawa też dla rodziców, którzy głośno dopingowali naszych zawodników do gry – mówi trener Adam Zborowski.

Skład zespołu: A.Żuk, J.Łącki, B.Zygier, B.Recław, M.Kobiela, B.Pela, K.Wojach, G.Orłowski, K.Łoza.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

Bytovia II – I miejsce
Orkan Rumia I – II miejsce
Lasetechnika Myśliwiec – III miejsce
MKS Start Miastko- IV miejsce
Bytovia I – V miejsce
Orkan Rumia II – VI miejsce

chocimierz cup