Zaczynamy z liderem ekstraklasy

W poniedziałek nasza drużyna rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej. Z kolei już następnego dnia czeka nas pierwszy sparing. Zagramy z liderem ekstraklasy – Lechią Gdańsk. Początek wtorkowego spotkania o godz. 12.00. Mecz odbędzie się w Gdańsku na ul. Traugutta 29.

Gdańszczanie po 20 kolejkach mają na koncie 42 punkty. Tylko dwukrotnie schodzili z boiska pokonani i stracili tylko 17 bramek – najmniej w lidze. Równa forma drużyny prowadzonej przez Piotra Stokowca zaowocowała tym, że Lechiści zimę spędzają na fotelu lidera ekstraklasy. Natomiast portugalski napastnik biało-zielonych – Flavio Paixao wraz z Igorem Angulo z Górnika Zabrze prowadzą w wyścigu o króla strzelców rozgrywek.

Tylko jeden dzień treningu przed starciem z Lechią będzie miał nasz zespół. Będzie to dobra okazja do sprawdzenia testowanych zawodników, którzy pojawią się w Bytowie.

– Po letnim sparingu z Lechią umówiliśmy się z trenerem Piotrem Stokowcem, że zimą również zagramy. W czerwcu pokazaliśmy się z dobrej strony, postawiliśmy się rywalowi z ekstraklasy, chociaż dopiero co budowaliśmy drużynę. Teraz sparing odbędzie się po zaledwie jednej jednostce treningowej. Początkowo mieliśmy go zagrać trochę później, ale Lechia chciała zmienić termin. A takiemu zespołowi się nie odmawia – mówi trener Adrian Stawski.

SPARING: Lechia Gdańsk – MKS Bytovia Bytów

15.01. godz. 12.00, Gdańsk, ul. Traugutta 29