Zaczynamy pucharową przygodę

W środę Bytovia zmierzy się na wyjeździe z Elaną Toruń. Będzie to pierwsze spotkanie w Pucharze Polski w tym sezonie.

Elana na początku sezonu radzi sobie bardzo dobrze w II lidze. Obecnie zawodnicy Rafała Góraka zajmują 3. miejsce. Po jedenastu kolejkach mają na swoim koncie 22 punkty. Do tej pory wygrali 6 meczów, 4 zremisowali i tylko 1 przegrali. Wynik torunian jest o tyle imponujący, że jest to beniaminek w na tym poziomie rozgrywkowym. Elana w poprzednim sezonie zajęła 1. miejsce w II grupie III ligi.

W zespole z Torunia występują dwaj byli zawodnicy Bytovii: Mariusz Kryszak i Maciej Stafanowicz. Pierwszy z nich wystąpił w tym sezonie w 11 meczach i zdobył jedną bramkę. Drugi natomiast zagrał w 9 spotkaniach, w których strzelił dwa gole.

– Będzie to bardzo trudny przeciwnik. To, że Elana jest w czołówce 2 ligi, nie jest przypadkiem. Jest to zespół dobrze poukładany, mający swój pomysł na prowadzenie gry. Ma w swoich szeregach bardzo dobrych piłkarzy. Dobrze znany bytowskiej publiczności Mariusz Kryszak czy Maciej Stefanowicz. Elana jest to klub, który już od dawna powinien grac co najmniej na zapleczu ekstraklasy. Piłka nożna w Toruniu cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców – powiedział Łukasz Wróbel.

Bytovia również radzi sobie bardzo dobrze na początku sezonu. “Czarne Wilki” są rewelacją na zapleczu ekstraklasy. Zajmują 2. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Podopieczni Adriana Stawskiego są niepokonani na wyjeździe. Miejmy nadzieję, że w spotkaniu z Elaną uda nam się podtrzymać świetną serię meczów bez porażki.

Relacja radiowa z tego meczu od 15:25. Zapraszamy! Link do relacji umieścimy na stronie.

Toruń, godz. 15:30 Elana Toruń – MKS Bytovia Bytów.