adrian stawski

Zaczynamy drugi tydzień przygotowań

Bytovia rozpoczęła kolejny tydzień treningów. Testy w naszym klubie zakończyli już Matej Šošterič,  Ołeksandr Masznin i Petro Perewerza. Pod obserwacją sztabu szkoleniowego przebywają wciąż lewoskrzydłowy Denisław Stanczew i środkowy obrońca Ołeksandr Łapin.

Czarno-biało-czerwoni jak na razie zakontraktowali dwóch piłkarzy: Fabiana Hiszpańskiego i Tomasza Swędrowskiego. To jednak nie koniec zimowych transferów. – Dojdzie do nas dwóch pomocników, którzy są już praktycznie dogadani, trwają ostatnie formalności. Na testach pojawią się jeszcze młodzi zawodnicy, ale to już bardziej pod kątem przyszłościowym. Jesteśmy zainteresowani jeszcze kilkoma graczami, lecz musimy poruszać się w określonym budżecie  – mówi trener Adrian Stawski.

Nasz zespół w minionym tygodniu zagrał dwie gry wewnętrzne. W związku z tragicznymi wydarzeniami z Gdańska trójmiejskie kluby poprosiły nas o o zgodę na zamknięcie ich dla mediów i kibiców. Dlatego też nie podawaliśmy wyników z tych spotkań. Jak jednak wyglądała gra “Czarnych Wilków”? – Zagrało trochę ludzi testowanych. Mamy jeszcze nad czym pracować, widzimy, że powtarzają się błędy, które trapiły nas również w lidze. Jest to dla nas sygnał, że musimy szczególnie bardzo mocno popracować nad formacją obronną i wyeliminować błędy. Mamy czas, żeby ustosunkować się do nich i zrobić wszystko, aby się nie powtarzały – zaznacza bytowski szkoleniowiec.

Najbliższe dni będą intensywne dla naszych piłkarzy. Tydzień zakończymy sparingiem z Chojniczanką Chojnice, tym razem będzie już on otwarty dla wszystkich. Początek meczu w sobotę o godz. 13.00 w Stężycy.